Villeneuve: voor Formule 1 goed als Verstappen wereldtitel wint
ABU DHABI (ANP) - Jacques Villeneuve wil zijn persoonlijke voorkeur niet prijsgeven, maar voor de Formule 1 zou het volgens de Canadees goed zijn als Max Verstappen de wereldtitel verovert. "In dat geval heeft Lewis Hamilton niet alle records in handen en is hij de komende jaren ook nog hongerig", zei de wereldkampioen van 1997 in Abu Dhabi. "Als Lewis nu zijn achtste wereldtitel wint, heeft hij alle records in handen en bestaat de kans dat hij zich volgend jaar niet meer zo druk maakt."
Villeneuve streed dat bewuste jaar met Michael Schumacher om de titel en ook toen kwam het aan op de laatste race. De Duitser lokte een crash uit met de Canadees, die verkeerd afliep voor hem. Schumacher viel uit, maar Villeneuve kon ondanks de schade de race voortzetten, finishen én de wereldtitel veroveren. "De spanning tussen ons was extreem en dat was ook goed te merken in de paddock. Het was waarschijnlijk ook wel te merken bij de buitenwacht, maar in die tijd hadden wij de media wel meer onder controle. Er waren destijds geen sociale media waar je als coureur helemaal geen vat op hebt."
Villeneuve denkt dat Verstappen ongeveer dezelfde spanning voelt. "Meer dan Hamilton denk ik, omdat die al zo veel heeft gewonnen. Max kan normaal gesproken goed met de druk omgaan, hoewel hij het de laatste race in Saudi-Arabië een beetje kwijt was. Dat komt ook door de extreme paardenkracht van de Mercedes die hem toch op voorhand een beetje op achterstand zet. Als je dat ervaart, kun je te ver gaan. Hij overdreef het een beetje."
Villeneuve presteerde onder druk op zijn best, zegt hij. "In het jaar waarin ik Schumacher versloeg, was ik mentaal sterk. Ik was de race ervoor gediskwalificeerd en daardoor was Schumacher aan de leiding gekomen. Ik voelde me de underdog, had niet de dobbelsteen met de zessen naar boven, zeg maar. Die had Michael en ik denk dat Max in een vergelijkbare positie zit. Hij heeft niet de auto met het meeste vermogen.’’
De 50-jarige Canadees, in Abu Dhabi als analyticus aanwezig, verwacht een spannende race, maar hoopt wel dat alles netjes gaat. "Laat ze alsjeblieft niet met opzet crashen. Ze moeten vechten voor hun positie in de bochten, maar niet met de bedoeling elkaar van de baan af te rijden."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
12 uur geleden