Villeneuve: voor Formule 1 goed als Verstappen wereldtitel wint
ABU DHABI (ANP) - Jacques Villeneuve wil zijn persoonlijke voorkeur niet prijsgeven, maar voor de Formule 1 zou het volgens de Canadees goed zijn als Max Verstappen de wereldtitel verovert. "In dat geval heeft Lewis Hamilton niet alle records in handen en is hij de komende jaren ook nog hongerig", zei de wereldkampioen van 1997 in Abu Dhabi. "Als Lewis nu zijn achtste wereldtitel wint, heeft hij alle records in handen en bestaat de kans dat hij zich volgend jaar niet meer zo druk maakt."
Villeneuve streed dat bewuste jaar met Michael Schumacher om de titel en ook toen kwam het aan op de laatste race. De Duitser lokte een crash uit met de Canadees, die verkeerd afliep voor hem. Schumacher viel uit, maar Villeneuve kon ondanks de schade de race voortzetten, finishen én de wereldtitel veroveren. "De spanning tussen ons was extreem en dat was ook goed te merken in de paddock. Het was waarschijnlijk ook wel te merken bij de buitenwacht, maar in die tijd hadden wij de media wel meer onder controle. Er waren destijds geen sociale media waar je als coureur helemaal geen vat op hebt."
Villeneuve denkt dat Verstappen ongeveer dezelfde spanning voelt. "Meer dan Hamilton denk ik, omdat die al zo veel heeft gewonnen. Max kan normaal gesproken goed met de druk omgaan, hoewel hij het de laatste race in Saudi-Arabië een beetje kwijt was. Dat komt ook door de extreme paardenkracht van de Mercedes die hem toch op voorhand een beetje op achterstand zet. Als je dat ervaart, kun je te ver gaan. Hij overdreef het een beetje."
Villeneuve presteerde onder druk op zijn best, zegt hij. "In het jaar waarin ik Schumacher versloeg, was ik mentaal sterk. Ik was de race ervoor gediskwalificeerd en daardoor was Schumacher aan de leiding gekomen. Ik voelde me de underdog, had niet de dobbelsteen met de zessen naar boven, zeg maar. Die had Michael en ik denk dat Max in een vergelijkbare positie zit. Hij heeft niet de auto met het meeste vermogen.’’
De 50-jarige Canadees, in Abu Dhabi als analyticus aanwezig, verwacht een spannende race, maar hoopt wel dat alles netjes gaat. "Laat ze alsjeblieft niet met opzet crashen. Ze moeten vechten voor hun positie in de bochten, maar niet met de bedoeling elkaar van de baan af te rijden."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
21 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden