Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Villeneuve: voor Formule 1 goed als Verstappen wereldtitel wint

Villeneuve: voor Formule 1 goed als Verstappen wereldtitel wint

ABU DHABI (ANP) - Jacques Villeneuve wil zijn persoonlijke voorkeur niet prijsgeven, maar voor de Formule 1 zou het volgens de Canadees goed zijn als Max Verstappen de wereldtitel verovert. "In dat geval heeft Lewis Hamilton niet alle records in handen en is hij de komende jaren ook nog hongerig", zei de wereldkampioen van 1997 in Abu Dhabi. "Als Lewis nu zijn achtste wereldtitel wint, heeft hij alle records in handen en bestaat de kans dat hij zich volgend jaar niet meer zo druk maakt."

Villeneuve streed dat bewuste jaar met Michael Schumacher om de titel en ook toen kwam het aan op de laatste race. De Duitser lokte een crash uit met de Canadees, die verkeerd afliep voor hem. Schumacher viel uit, maar Villeneuve kon ondanks de schade de race voortzetten, finishen én de wereldtitel veroveren. "De spanning tussen ons was extreem en dat was ook goed te merken in de paddock. Het was waarschijnlijk ook wel te merken bij de buitenwacht, maar in die tijd hadden wij de media wel meer onder controle. Er waren destijds geen sociale media waar je als coureur helemaal geen vat op hebt."

Villeneuve denkt dat Verstappen ongeveer dezelfde spanning voelt. "Meer dan Hamilton denk ik, omdat die al zo veel heeft gewonnen. Max kan normaal gesproken goed met de druk omgaan, hoewel hij het de laatste race in Saudi-Arabië een beetje kwijt was. Dat komt ook door de extreme paardenkracht van de Mercedes die hem toch op voorhand een beetje op achterstand zet. Als je dat ervaart, kun je te ver gaan. Hij overdreef het een beetje."

Villeneuve presteerde onder druk op zijn best, zegt hij. "In het jaar waarin ik Schumacher versloeg, was ik mentaal sterk. Ik was de race ervoor gediskwalificeerd en daardoor was Schumacher aan de leiding gekomen. Ik voelde me de underdog, had niet de dobbelsteen met de zessen naar boven, zeg maar. Die had Michael en ik denk dat Max in een vergelijkbare positie zit. Hij heeft niet de auto met het meeste vermogen.’’

De 50-jarige Canadees, in Abu Dhabi als analyticus aanwezig, verwacht een spannende race, maar hoopt wel dat alles netjes gaat. "Laat ze alsjeblieft niet met opzet crashen. Ze moeten vechten voor hun positie in de bochten, maar niet met de bedoeling elkaar van de baan af te rijden."

Meer uit Sport

Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

20 minuten geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

1 uur geleden
Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

4 uur geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

4 uur geleden
Schaatser Stolz blijft De Boo voor en wint 1000 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.

4 uur geleden
Schaatsster Kok wint in Calgary voor het eerst 1000 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.

5 uur geleden
Schaatser Nuis wint 1000 meter in Calgary in B-groep

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.

11 uur geleden