Villarreal schakelt Juventus uit in Champions League: 0-3
TURIJN (ANP) - Juventus is er voor het derde seizoen op rij niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te halen. In eigen huis ging het mis tegen het Spaanse Villarreal, waar onder anderen Arnaut Danjuma scoorde: 0-3. Na het 1-1-gelijkspel in Spanje was alles nog mogelijk, maar met name in de eerste helft miste Juventus meerdere kansen. Villarreal creëerde weinig, maar was aan het eind van de wedstrijd effectief toen het voor het Italiaanse doel verscheen.
Juventus, met Matthijs de Ligt in de basis, begon sterker aan de wedstrijd en werd via een kopbal van spits Álvaro Morata na 10 minuten voor het eerst gevaarlijk. Doelman Gerónimo Rulli redde goed, net als op pogingen van Dusan Vlahovic even later.
De winterse miljoenenaankoop scoorde bij zijn Champions League-debuut tegen Villarreal drie weken geleden al na 32 seconden zijn eerste treffer. Nu raakte de 22-jarige Serviër al vroeg de lat. De Spaanse tegenstander richtte zich meer op de tegenaanval, maar wist niet vaak gevaarlijk te worden. Ook niet via aanvaller Danjuma.
Kansen
In de tweede helft was het langer wachten op kansen. Met nog een kwartier te spelen dook Villarreal op in het strafschopgebied van Juventus, waarna verdediger Daniele Rugani een overtreding maakte. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter kregen de Spanjaarden een penalty, die Gerard Moreno benutte. Uit een hoekschop schoot Pau Torres de 2-0 raak. Na hands van De Ligt, maakte Danjuma de 3-0 uit weer een strafschop.
Door de uitschakeling van Juventus zitten geen Italiaanse ploegen bij de laatste acht in de Champions League. Spanje is met Real Madrid, Atlético Madrid en Villarreal beter vertegenwoordigd.
Juventus haalde in 2019 voor het laatst de kwartfinale in de Champions League. Toen was Ajax te sterk. Vorig jaar verloor de Italiaanse formatie in de achtste finales van FC Porto, het seizoen ervoor in dezelfde ronde van Olympique Lyon.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden