Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Villarreal schakelt Juventus uit in Champions League: 0-3

Villarreal schakelt Juventus uit in Champions League: 0-3

TURIJN (ANP) - Juventus is er voor het derde seizoen op rij niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te halen. In eigen huis ging het mis tegen het Spaanse Villarreal, waar onder anderen Arnaut Danjuma scoorde: 0-3. Na het 1-1-gelijkspel in Spanje was alles nog mogelijk, maar met name in de eerste helft miste Juventus meerdere kansen. Villarreal creëerde weinig, maar was aan het eind van de wedstrijd effectief toen het voor het Italiaanse doel verscheen.

Juventus, met Matthijs de Ligt in de basis, begon sterker aan de wedstrijd en werd via een kopbal van spits Álvaro Morata na 10 minuten voor het eerst gevaarlijk. Doelman Gerónimo Rulli redde goed, net als op pogingen van Dusan Vlahovic even later.

De winterse miljoenenaankoop scoorde bij zijn Champions League-debuut tegen Villarreal drie weken geleden al na 32 seconden zijn eerste treffer. Nu raakte de 22-jarige Serviër al vroeg de lat. De Spaanse tegenstander richtte zich meer op de tegenaanval, maar wist niet vaak gevaarlijk te worden. Ook niet via aanvaller Danjuma.

Kansen

In de tweede helft was het langer wachten op kansen. Met nog een kwartier te spelen dook Villarreal op in het strafschopgebied van Juventus, waarna verdediger Daniele Rugani een overtreding maakte. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter kregen de Spanjaarden een penalty, die Gerard Moreno benutte. Uit een hoekschop schoot Pau Torres de 2-0 raak. Na hands van De Ligt, maakte Danjuma de 3-0 uit weer een strafschop.

Door de uitschakeling van Juventus zitten geen Italiaanse ploegen bij de laatste acht in de Champions League. Spanje is met Real Madrid, Atlético Madrid en Villarreal beter vertegenwoordigd.

Juventus haalde in 2019 voor het laatst de kwartfinale in de Champions League. Toen was Ajax te sterk. Vorig jaar verloor de Italiaanse formatie in de achtste finales van FC Porto, het seizoen ervoor in dezelfde ronde van Olympique Lyon.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

10 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

10 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

12 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

12 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

13 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

13 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden