Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Villarreal schakelt Juventus uit in Champions League: 0-3

Villarreal schakelt Juventus uit in Champions League: 0-3

TURIJN (ANP) - Juventus is er voor het derde seizoen op rij niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te halen. In eigen huis ging het mis tegen het Spaanse Villarreal, waar onder anderen Arnaut Danjuma scoorde: 0-3. Na het 1-1-gelijkspel in Spanje was alles nog mogelijk, maar met name in de eerste helft miste Juventus meerdere kansen. Villarreal creëerde weinig, maar was aan het eind van de wedstrijd effectief toen het voor het Italiaanse doel verscheen.

Juventus, met Matthijs de Ligt in de basis, begon sterker aan de wedstrijd en werd via een kopbal van spits Álvaro Morata na 10 minuten voor het eerst gevaarlijk. Doelman Gerónimo Rulli redde goed, net als op pogingen van Dusan Vlahovic even later.

De winterse miljoenenaankoop scoorde bij zijn Champions League-debuut tegen Villarreal drie weken geleden al na 32 seconden zijn eerste treffer. Nu raakte de 22-jarige Serviër al vroeg de lat. De Spaanse tegenstander richtte zich meer op de tegenaanval, maar wist niet vaak gevaarlijk te worden. Ook niet via aanvaller Danjuma.

Kansen

In de tweede helft was het langer wachten op kansen. Met nog een kwartier te spelen dook Villarreal op in het strafschopgebied van Juventus, waarna verdediger Daniele Rugani een overtreding maakte. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter kregen de Spanjaarden een penalty, die Gerard Moreno benutte. Uit een hoekschop schoot Pau Torres de 2-0 raak. Na hands van De Ligt, maakte Danjuma de 3-0 uit weer een strafschop.

Door de uitschakeling van Juventus zitten geen Italiaanse ploegen bij de laatste acht in de Champions League. Spanje is met Real Madrid, Atlético Madrid en Villarreal beter vertegenwoordigd.

Juventus haalde in 2019 voor het laatst de kwartfinale in de Champions League. Toen was Ajax te sterk. Vorig jaar verloor de Italiaanse formatie in de achtste finales van FC Porto, het seizoen ervoor in dezelfde ronde van Olympique Lyon.

Meer uit Voetbal

Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

33 minuten geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

49 minuten geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

11 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

12 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

12 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

12 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

14 uur geleden