
Villarreal legt oude bekende Marcelino vast als trainer
VILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft oude bekende Marcelino aangetrokken als nieuwe coach. De 58-jarige trainer volgt José Rojo Martín, beter bekend als Pacheta, op, die afgelopen vrijdag werd ontslagen. Hij heeft een contract getekend tot medio 2026.
Marcelino was eerder coach van Villarreal van januari 2013 tot en met augustus 2016. Onder zijn leiding keerde de club in voorjaar 2013 terug op het hoogste niveau en eindigde in de seizoenen erna in de subtop van de Spaanse competitie en in 2016 als vierde, waardoor de club zich plaatste voor de Champions League. Marcelino was eerder coach van Sevilla en na Villarreal ook van Valencia, Athletic Club en recent Olympique Marseille.
Pacheta leidde Villarreal slechts in twaalf wedstrijden. De club nam na een slechte seizoensstart in september al afscheid van coach Quique Setién. De club staat veertiende met 12 punten.
Meer uit Voetbal
KUALA LUMPUR (ANP) - Indonesië-bondscoach Patrick Kluivert treft in oktober Saudi-Arabië en Irak in de strijd om een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Saudi-Arabië, dat zich voor de zevende keer kan plaatsen voor het WK, is de gastheer voor de duels.
23 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen van PAOK Saloniki. Trainer John Heitinga zag op sportpark De Toekomst zijn elftal in een oefenduel met 2-1 afrekenen met de Grieken.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Na bijna twintig jaar neemt Real Madrid afscheid van Lucas Vázquez. De 34-jarige Spanjaard begon in 2007 in de jeugdopleiding van de club uit de Spaanse hoofdstad waarmee hij onder meer vijf keer de Champions League won.
20 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Nadine Kessler, directeur vrouwenvoetbal van de UEFA, wil dat voortaan meer wedstrijden van vrouwenteams in grote stadions worden gespeeld. Dat zegt ze naar aanleiding van het bezoekersrecord op het EK in Zwitserland.
21 uur geleden