Villarreal breekt met coach Calleja, Emery mogelijke opvolger
VILLARREAL (ANP) - Javier Calleja keert komend seizoen niet terug als coach van de Spaanse subtopper Villarreal. De clubleiding heeft de samenwerking met de 42-jarige clubman verbroken. Hij eindigde zondag met zijn ploeg in La Liga op de vijfde plaats, goed voor deelname aan de Europa League.
Calleja heeft bij Villarreal een grote reputatie opgebouwd. Hij speelde als middenvelder tussen 1999 en 2006 bij de club. Na zijn actieve carrière ging Calleja aan de slag als jeugdtrainer. In september 2017 trad hij aan als hoofdcoach.
In zijn eerste seizoen leidde hij Villarreal meteen naar de vijfde plek. In december 2018 moest Calleja even plaatsmaken wegens een serie tegenvallende resultaten, maar een maand later werd hij alweer aangesteld.
Volgens Spaanse media heeft de Spanjaard Unai Emery, de oud-coach van Arsenal, al ingestemd met een contract voor het komend seizoen bij Villarreal.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden