Villarreal-aanvaller Moreno beste speler in Europa League
ISTANBUL (ANP) - Aanvaller Gerard Moreno van Villarreal is uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de afgelopen Europa League. De spits won met zijn ploeg voor het eerst het Europese clubtoernooi, door in de finale Manchester United te verslaan na strafschoppen
De 29-jarige Spanjaard scoorde vorig seizoen in de Europa League zeven keer en was goed voor 4 assists. In de finale zette hij Villarreal op een 1-0-voorsprong tegen United. Moreno kreeg in de verkiezing de voorkeur boven de Uruguayaan Edinson Cavani en de Portugees Bruno Fernandes van verliezend finalist Manchester.
Moreno volgt in de verkiezing de Belg Romelu Lukaku op.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.
36 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.
2 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
13 uur geleden