Villa-trainer Emery ziet in Ajax 'historische en succesvolle club'
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa-trainer Unai Emery kijkt uit naar de duels met Ajax in de Conference League van volgende maand. Volgens de Spaanse trainer is Ajax een club die nog altijd veel aanzien geniet. Hij vergelijkt de speelstijl met AZ.
"We hebben zin om weer in Europa te gaan spelen. We gaan het opnemen tegen Ajax, een historische en een zeer succesvolle club", zei Emery vrijdagmiddag tijdens een persconferentie. "Ik denk dat we het leuk vinden om daar en hier op Villa Park een goede sfeer te creëren met onze supporters en ons spelletje te spelen in de Conference League."
Aston Villa staat vierde in de Premier League en doet daardoor volop mee om de tickets voor de Champions League. Ajax is de nummer 5 van de Eredivisie en de achterstand op de plekken die recht geven op plaatsing voor de Champions League is groot.
Opmars
"Ajax doet het weer erg goed in de competitie", zei Emery, waarschijnlijk doelend op de opmars die de club heeft ingezet nadat even de laatste plek werd bezet. "We speelden eerder tegen AZ en het is min of meer dezelfde reis die we moeten afleggen. En ze hanteren min of meer dezelfde stijl, omdat Nederlandse teams een soortgelijke opvatting hebben over voetbal. Maar we concentreren ons nu eerst op de Premier League."
Zaterdag neemt Aston Villa het op tegen Nottingham Forest, dat zestiende staat in de Premier League.
De confrontatie tussen Ajax en Aston Villa wordt op donderdag 7 en 14 maart afgewerkt.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
5 uur geleden