Villa-trainer Emery ziet in Ajax 'historische en succesvolle club'
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa-trainer Unai Emery kijkt uit naar de duels met Ajax in de Conference League van volgende maand. Volgens de Spaanse trainer is Ajax een club die nog altijd veel aanzien geniet. Hij vergelijkt de speelstijl met AZ.
"We hebben zin om weer in Europa te gaan spelen. We gaan het opnemen tegen Ajax, een historische en een zeer succesvolle club", zei Emery vrijdagmiddag tijdens een persconferentie. "Ik denk dat we het leuk vinden om daar en hier op Villa Park een goede sfeer te creëren met onze supporters en ons spelletje te spelen in de Conference League."
Aston Villa staat vierde in de Premier League en doet daardoor volop mee om de tickets voor de Champions League. Ajax is de nummer 5 van de Eredivisie en de achterstand op de plekken die recht geven op plaatsing voor de Champions League is groot.
Opmars
"Ajax doet het weer erg goed in de competitie", zei Emery, waarschijnlijk doelend op de opmars die de club heeft ingezet nadat even de laatste plek werd bezet. "We speelden eerder tegen AZ en het is min of meer dezelfde reis die we moeten afleggen. En ze hanteren min of meer dezelfde stijl, omdat Nederlandse teams een soortgelijke opvatting hebben over voetbal. Maar we concentreren ons nu eerst op de Premier League."
Zaterdag neemt Aston Villa het op tegen Nottingham Forest, dat zestiende staat in de Premier League.
De confrontatie tussen Ajax en Aston Villa wordt op donderdag 7 en 14 maart afgewerkt.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden