Vilhena en Schenkeveld missen Champions League met Panathinaikos
ATHENE (ANP) - De Nederlanders Tonny Vilhena en Bart Schenkeveld zijn er niet in geslaagd om zich met Panathinaikos te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Griekse formatie verloor tegen SC Braga de terugwedstrijd van de play-offs: 0-1. Oud-PSV’er Bruma maakte de treffer in het Olympisch Stadion in Athene.
Bruma werd in de 83e minuut vrijgespeeld door Ricardo Horta, waarna hij koelbloedig afrondde in de verre hoek. De Portugezen hadden het eerste duel in eigen stadion ook al met 2-1 gewonnen.
Oud-Feyenoorder Vilhena, die deze zomer overkwam van Espanyol, speelde de gehele wedstrijd voor Panathinaikos. Schenkeveld viel vlak voor rust in voor de geblesseerde Tin Jedvaj. De Grieken eindigden de wedstrijd met tien man, nadat Juankar zijn tweede gele kaart had gekregen in de blessuretijd. Het is de eerste keer sinds het seizoen 2012-2013 dat Braga het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt.
Galatasaray had het voor eigen publiek lastig tegen Molde FK. De Turken wonnen in blessuretijd met 2-1 dankzij voormalig PSV'er Angeliño, die een vrije trap via een speler van Molde in het doel schoot. Even voor dat doelpunt was een treffer van de Noorse club afgekeurd wegens buitenspel. Galatasaray had de uitwedstrijd met 3-2 gewonnen en gaat dus ook naar het hoofdtoernooi. Young Boys plaatste zich eveneens voor de poulefase, dankzij een ruime zege op Maccabi Haifa (3-0). Het eerste duel was doelpuntloos geëindigd.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
37 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
45 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
3 uur geleden