Viktor Bout voegt zich bij ultranationalistische partij Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische wapenhandelaar Viktor Bout is lid geworden van de ultranationalistische Liberaal Democratische Partij (LDPR). Hij werd vorige week na veertien jaar gevangenschap in de Verenigde Staten vrijgelaten in ruil voor Brittney Griner, een Amerikaanse basketbalster die in Rusland vastzat.
De LDPR omarmt sinds haar oprichting in 1991 een ultranationalistische ideologie en wil dat Rusland de landen van de voormalige Sovjet-Unie herovert. De LDPR werd in de jaren negentig gezien als potentiële machthebber, maar is tegenwoordig een kleine partij die geen onderdeel uitmaakt van de regering maar wel Kremlingezind is.
Partijleider Leonid Sloetski maakte Bouts beslissing om lid te worden bekend via Telegram, in een video waarin ze samen op een podium staan. De partij verwelkomde eerder controversiële leden. Zo werd Andrej Loegovoj in 2017 namens die partij verkozen tot parlementariër, een jaar nadat hij volgens Brit onderzoek verantwoordelijk was voor de moord op ex-spion Aleksandr Litvinenko.
Bout werd in 2012 door een Amerikaanse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van 25 jaar voor onder meer wapenhandel en samenzwering tot moord. Hij gold als een grote speler in de internationale wapenhandel en was een van 's werelds meest gezochte personen toen hij in 2008 werd opgepakt. Zijn aanhouding vond plaats in Thailand, waar hij in de val liep van Amerikaanse undercoveragenten die zich voordeden als Colombiaanse guerillastrijders.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
58 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
4 uur geleden