Viktor Bout voegt zich bij ultranationalistische partij Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische wapenhandelaar Viktor Bout is lid geworden van de ultranationalistische Liberaal Democratische Partij (LDPR). Hij werd vorige week na veertien jaar gevangenschap in de Verenigde Staten vrijgelaten in ruil voor Brittney Griner, een Amerikaanse basketbalster die in Rusland vastzat.
De LDPR omarmt sinds haar oprichting in 1991 een ultranationalistische ideologie en wil dat Rusland de landen van de voormalige Sovjet-Unie herovert. De LDPR werd in de jaren negentig gezien als potentiële machthebber, maar is tegenwoordig een kleine partij die geen onderdeel uitmaakt van de regering maar wel Kremlingezind is.
Partijleider Leonid Sloetski maakte Bouts beslissing om lid te worden bekend via Telegram, in een video waarin ze samen op een podium staan. De partij verwelkomde eerder controversiële leden. Zo werd Andrej Loegovoj in 2017 namens die partij verkozen tot parlementariër, een jaar nadat hij volgens Brit onderzoek verantwoordelijk was voor de moord op ex-spion Aleksandr Litvinenko.
Bout werd in 2012 door een Amerikaanse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van 25 jaar voor onder meer wapenhandel en samenzwering tot moord. Hij gold als een grote speler in de internationale wapenhandel en was een van 's werelds meest gezochte personen toen hij in 2008 werd opgepakt. Zijn aanhouding vond plaats in Thailand, waar hij in de val liep van Amerikaanse undercoveragenten die zich voordeden als Colombiaanse guerillastrijders.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
24 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
4 uur geleden