Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viktor Bout voegt zich bij ultranationalistische partij Rusland

Viktor Bout voegt zich bij ultranationalistische partij Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische wapenhandelaar Viktor Bout is lid geworden van de ultranationalistische Liberaal Democratische Partij (LDPR). Hij werd vorige week na veertien jaar gevangenschap in de Verenigde Staten vrijgelaten in ruil voor Brittney Griner, een Amerikaanse basketbalster die in Rusland vastzat.

De LDPR omarmt sinds haar oprichting in 1991 een ultranationalistische ideologie en wil dat Rusland de landen van de voormalige Sovjet-Unie herovert. De LDPR werd in de jaren negentig gezien als potentiële machthebber, maar is tegenwoordig een kleine partij die geen onderdeel uitmaakt van de regering maar wel Kremlingezind is.

Partijleider Leonid Sloetski maakte Bouts beslissing om lid te worden bekend via Telegram, in een video waarin ze samen op een podium staan. De partij verwelkomde eerder controversiële leden. Zo werd Andrej Loegovoj in 2017 namens die partij verkozen tot parlementariër, een jaar nadat hij volgens Brit onderzoek verantwoordelijk was voor de moord op ex-spion Aleksandr Litvinenko.

Bout werd in 2012 door een Amerikaanse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van 25 jaar voor onder meer wapenhandel en samenzwering tot moord. Hij gold als een grote speler in de internationale wapenhandel en was een van 's werelds meest gezochte personen toen hij in 2008 werd opgepakt. Zijn aanhouding vond plaats in Thailand, waar hij in de val liep van Amerikaanse undercoveragenten die zich voordeden als Colombiaanse guerillastrijders.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

52 minuten geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

2 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

2 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

4 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

8 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

11 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

12 uur geleden