Viktor Bout voegt zich bij ultranationalistische partij Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische wapenhandelaar Viktor Bout is lid geworden van de ultranationalistische Liberaal Democratische Partij (LDPR). Hij werd vorige week na veertien jaar gevangenschap in de Verenigde Staten vrijgelaten in ruil voor Brittney Griner, een Amerikaanse basketbalster die in Rusland vastzat.
De LDPR omarmt sinds haar oprichting in 1991 een ultranationalistische ideologie en wil dat Rusland de landen van de voormalige Sovjet-Unie herovert. De LDPR werd in de jaren negentig gezien als potentiële machthebber, maar is tegenwoordig een kleine partij die geen onderdeel uitmaakt van de regering maar wel Kremlingezind is.
Partijleider Leonid Sloetski maakte Bouts beslissing om lid te worden bekend via Telegram, in een video waarin ze samen op een podium staan. De partij verwelkomde eerder controversiële leden. Zo werd Andrej Loegovoj in 2017 namens die partij verkozen tot parlementariër, een jaar nadat hij volgens Brit onderzoek verantwoordelijk was voor de moord op ex-spion Aleksandr Litvinenko.
Bout werd in 2012 door een Amerikaanse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van 25 jaar voor onder meer wapenhandel en samenzwering tot moord. Hij gold als een grote speler in de internationale wapenhandel en was een van 's werelds meest gezochte personen toen hij in 2008 werd opgepakt. Zijn aanhouding vond plaats in Thailand, waar hij in de val liep van Amerikaanse undercoveragenten die zich voordeden als Colombiaanse guerillastrijders.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
2 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
2 uur geleden