Vijlbrief wil geen hoger beroep overheid bij rechtszaken burgers
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet helemaal niet meer in hoger beroep gaan bij rechtszaken die zijn aangespannen door burgers, zei staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw), die ook het D66-verkiezingsprogramma schrijft, in het tv-programma WNL op Zondag. Stoppen met het hoger beroep is volgens hem een manier om het vertrouwen tussen samenleving en overheid te herstellen.
In sommige gevallen moet de overheid nog wel in hoger beroep om duidelijkheid in bepaalde zaken te krijgen, aldus Vijlbrief. Maar dat kan dan ook gebeuren zonder dat er gevolgen zijn voor de burger.
Vijlbrief is in het kabinet verantwoordelijk voor de afwikkeling van de gaswinning in Groningen. Als gedupeerden van bevingsschade daar een rechtszaak wonnen, kon het Instituut Mijnschade Groningen (IMG) altijd nog in hoger beroep gaan. Dat had vaak een grote impact op de burgers en zorgde voor wantrouwen.
Het kabinet besloot in maart dat het IMG in principe niet meer in hoger beroep gaat. Als Groningers "schade hebben, in bezwaar zijn gegaan en ook nog een rechtszaak hebben gevoerd én gewonnen, dan vind ik niet dat een overheid nog eens in hoger beroep moet", liet Vijlbrief destijds weten.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
1 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geleden