Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijlbrief wil geen hoger beroep overheid bij rechtszaken burgers

Vijlbrief wil geen hoger beroep overheid bij rechtszaken burgers

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet helemaal niet meer in hoger beroep gaan bij rechtszaken die zijn aangespannen door burgers, zei staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw), die ook het D66-verkiezingsprogramma schrijft, in het tv-programma WNL op Zondag. Stoppen met het hoger beroep is volgens hem een manier om het vertrouwen tussen samenleving en overheid te herstellen.

In sommige gevallen moet de overheid nog wel in hoger beroep om duidelijkheid in bepaalde zaken te krijgen, aldus Vijlbrief. Maar dat kan dan ook gebeuren zonder dat er gevolgen zijn voor de burger.

Vijlbrief is in het kabinet verantwoordelijk voor de afwikkeling van de gaswinning in Groningen. Als gedupeerden van bevingsschade daar een rechtszaak wonnen, kon het Instituut Mijnschade Groningen (IMG) altijd nog in hoger beroep gaan. Dat had vaak een grote impact op de burgers en zorgde voor wantrouwen.

Het kabinet besloot in maart dat het IMG in principe niet meer in hoger beroep gaat. Als Groningers "schade hebben, in bezwaar zijn gegaan en ook nog een rechtszaak hebben gevoerd én gewonnen, dan vind ik niet dat een overheid nog eens in hoger beroep moet", liet Vijlbrief destijds weten.

Meer uit Politiek

Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

2 uur geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

4 uur geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

5 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

5 uur geleden
PvdD: nieuw kabinet is stap vooruit, maar dat is niet moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."

5 uur geleden
Dassen (Volt) mist keuzes in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.

5 uur geleden