Vijlbrief wil geen hoger beroep overheid bij rechtszaken burgers
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet helemaal niet meer in hoger beroep gaan bij rechtszaken die zijn aangespannen door burgers, zei staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw), die ook het D66-verkiezingsprogramma schrijft, in het tv-programma WNL op Zondag. Stoppen met het hoger beroep is volgens hem een manier om het vertrouwen tussen samenleving en overheid te herstellen.
In sommige gevallen moet de overheid nog wel in hoger beroep om duidelijkheid in bepaalde zaken te krijgen, aldus Vijlbrief. Maar dat kan dan ook gebeuren zonder dat er gevolgen zijn voor de burger.
Vijlbrief is in het kabinet verantwoordelijk voor de afwikkeling van de gaswinning in Groningen. Als gedupeerden van bevingsschade daar een rechtszaak wonnen, kon het Instituut Mijnschade Groningen (IMG) altijd nog in hoger beroep gaan. Dat had vaak een grote impact op de burgers en zorgde voor wantrouwen.
Het kabinet besloot in maart dat het IMG in principe niet meer in hoger beroep gaat. Als Groningers "schade hebben, in bezwaar zijn gegaan en ook nog een rechtszaak hebben gevoerd én gewonnen, dan vind ik niet dat een overheid nog eens in hoger beroep moet", liet Vijlbrief destijds weten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
11 uur geleden