Vijlbrief wil aanbieders 'homogenezing' belastingvoordeel afnemen
DEN HAAG (ANP) - Organisaties die 'homogenezing' aanbieden, verliezen mogelijk belastingvoordelen. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) stuurt de Belastingdienst erop af om te kijken of dat mogelijk is, en wil er zo nodig de wet voor aanpassen.
Uit onderzoek van De Gelderlander bleek afgelopen week dat sommige geloofsgemeenschappen te boek staan als algemeen nut beogende instellingen (anbi's), terwijl zij omstreden therapieën aanbieden om homoseksualiteit te 'genezen'. Een anbi betaalt bijvoorbeeld geen belasting over giften en schenkingen.
"Dit soort praktijken ondermijnen de samenleving en dat moet stoppen" aldus VVD-Kamerlid Helma Lodders, Tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer vroeg zij Vijlbrief naar de mogelijkheden om de anbi-status van deze instellingen in te trekken.
De staatssecretaris zei de walging van veel Kamerleden te delen. Hij gaat de Belastingdienst vragen erop te gaan controleren, en indien mogelijk ook op te treden. "Ik beschouw die praktijken niet als algemeen nut beogend." Dat zou al reden genoeg kunnen zijn om de anbi-status af te pakken. Zo niet, dan moet de wet worden veranderd, vindt Vijlbrief.
Uit onderzoek in opdracht van de Tweede Kamer kwam afgelopen zomer naar voren dat naar schatting vijftien personen en organisaties in Nederland 'homogenezing' aanbieden. Een Kamermeerderheid wil deze praktijken strafbaar stellen. Dat zou het meteen ook makkelijker maken de anbi-status van organisaties in te trekken.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
1 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
3 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
14 uur geleden