Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijlbrief wil aanbieders 'homogenezing' belastingvoordeel afnemen

Vijlbrief wil aanbieders 'homogenezing' belastingvoordeel afnemen

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die 'homogenezing' aanbieden, verliezen mogelijk belastingvoordelen. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) stuurt de Belastingdienst erop af om te kijken of dat mogelijk is, en wil er zo nodig de wet voor aanpassen.

Uit onderzoek van De Gelderlander bleek afgelopen week dat sommige geloofsgemeenschappen te boek staan als algemeen nut beogende instellingen (anbi's), terwijl zij omstreden therapieën aanbieden om homoseksualiteit te 'genezen'. Een anbi betaalt bijvoorbeeld geen belasting over giften en schenkingen.

"Dit soort praktijken ondermijnen de samenleving en dat moet stoppen" aldus VVD-Kamerlid Helma Lodders, Tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer vroeg zij Vijlbrief naar de mogelijkheden om de anbi-status van deze instellingen in te trekken.

De staatssecretaris zei de walging van veel Kamerleden te delen. Hij gaat de Belastingdienst vragen erop te gaan controleren, en indien mogelijk ook op te treden. "Ik beschouw die praktijken niet als algemeen nut beogend." Dat zou al reden genoeg kunnen zijn om de anbi-status af te pakken. Zo niet, dan moet de wet worden veranderd, vindt Vijlbrief.

Uit onderzoek in opdracht van de Tweede Kamer kwam afgelopen zomer naar voren dat naar schatting vijftien personen en organisaties in Nederland 'homogenezing' aanbieden. Een Kamermeerderheid wil deze praktijken strafbaar stellen. Dat zou het meteen ook makkelijker maken de anbi-status van organisaties in te trekken.

Meer uit Binnenland

Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

1 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

3 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

5 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

7 uur geleden