Vijlbrief gaat zeker twee dagen per maand in Groningen werken
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Hans Vijlbrief, verantwoordelijk voor het gasdossier, gaat de komende kabinetsperiode minstens twee dagen in de maand in Groningen werken. Dat schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer waarin hij zijn plannen voor de regeerperiode uiteen zet.
Vijlbrief benadrukt dat hij "de komende jaren zoveel mogelijk naast de bewoners wil staan om te werken aan praktische oplossingen". Ook krijgt het Maatschappelijk Beraad, waarin maatschappelijke organisaties met het kabinet en de regio overleggen, een "steviger rol". De Kamer had al eerder gevraagd het Maatschappelijk Beraad een "vaste, adviserende rol" te geven in de operatie om beschadigde huizen en andere panden te verstevigen of te vervangen in het aardbevingsgebied. De bevingen daar zijn het gevolg van aardgaswinning.
Vijlbrief sprak een week na de beƫdiging van het kabinet-Rutte IV al met veel Groningse organisaties tijdens een werkbezoek. Dit soort maatschappelijke clubs "geven niet alleen een stem aan de onvrede en frustratie van velen, maar organiseren ook verbondenheid in de regio, zoals de fakkelprocessie van duizenden Groningers onlangs liet zien", schrijft de bewindsman.
Groningse organisaties zijn vaak kritisch op de grote kloof die er lijkt te zijn tussen de regio en politiek Den Haag.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
1 minuut geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
11 minuten geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
6 uur geleden