Vijlbrief: alléén meer Gronings gas als onveilige situatie dreigt
DEN HAAG (ANP) - Het boren van meer Gronings gas is écht alleen een optie "als het onveilig zou zijn door het gasgebrek", zegt staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) tegenover de Tweede Kamer. Hij ergert zich aan politieke partijen die zomaar opperen de gaskraan verder te openen. "Ik vind dat men daar echt veel te makkelijk over spreekt."
Groningse lagere overheden vroegen recent om garanties van het kabinet dat er niet meer gas wordt gewonnen. De druk om toch meer te winnen uit het Groningenveld neemt toe, erkent Vijlbrief. Zeker nu ook het Russische staatsbedrijf Gazprom de kraan heeft dichtgedraaid. Die garantie kan het kabinet overigens nog steeds niet geven, wel de zekerheid dat Gronings gas "de aller-allerlaatste optie" is, "als het echt niet naders kan".
Volgens de bewindsman is dat scenario pas aangebroken als 'beschermde gebruikers' als ziekenhuizen, huishoudens en scholen in de kou dreigen te komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
15 uur geleden