Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftigste zege in Formule 1 lonkt voor Verstappen in Austin

Vijftigste zege in Formule 1 lonkt voor Verstappen in Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen kan zondag in Austin zijn vijftigste overwinning in de Formule 1 vieren. De voortekenen zijn gunstig, want de Nederlander won de vorige twee edities van de Grote Prijs van de Verenigde Staten op het Circuit of the Americas.

"Ik heb er zin in. Er liggen bijzondere herinneringen in Austin, waar de sfeer ook geweldig is met meestal heel veel Red Bull-fans", zegt Verstappen in een vooruitblik op de achttiende race van het seizoen. Verstappen stelde in de vorige grand prix, in Qatar, zijn derde wereldtitel al veilig.

In Qatar was het snikheet en sommige coureurs kwamen oververhit, duizelig en uitgedroogd uit hun auto na de race. Komend weekeinde in Texas zal het kwik weer boven de 35 graden uitkomen. "Ik verwacht weer een zware race", zegt Verstappen. "Er is een sprintrace, dus het zal ook weer hectisch worden. We hebben weer maar één trainingssessie om de optimale balans van de auto proberen te vinden."

Meeste zeges

Verstappen kan in Austin verder bouwen aan records. Als hij wint, wordt het zijn vijftiende zege van het seizoen en evenaart hij zijn eigen Formule 1-record, dat hij vorig jaar vestigde. Met een vijftigste grand-prixzege zal hij in de ranglijst aller tijden de Fransman Alain Prost op één zege naderen. Prost won er 51 in zijn carrière.

Verstappen pakte in de vorige grand prix in Qatar ook al het record van meeste ronden aan de leiding in één seizoen. Hij bracht het op 739. Hij breidde in Qatar ook zijn record van meeste opeenvolgende zeges vanaf poleposition uit naar veertien.

Meer uit Sport

Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

4 uur geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

6 uur geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

8 uur geleden
Peloton in Vuelta stopt vanwege noodweer in derde etappe

FONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.

8 uur geleden
Oud-wereldkampioen snooker Dott (49) schuldig aan kindermisbruik

GLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.

9 uur geleden
Hockeyers Argentinië houden na zege op India kans op halve finale

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.

9 uur geleden
Franse tennisser Fils wint in Cincinnati eerste masterstoernooi

CINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.

18 uur geleden