Vijftigste wereldbekerzege Sablikova
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Martina Sablikova heeft haar vijftigste wereldbekerzege behaald. De Tsjechische schaatsster schreef in Polen de 3000 meter op haar naam. Dat deed de regerend wereldkampioene op deze afstand met een baanrecord van 4.06,13.
Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte kon net niet aan de tijd van Sablikova tippen en eindigde als tweede, op 0,15 seconde van de winnares. De Russin Natalia Voronina veroverde brons met 4.06,61.
Achtereekte eindigde een week geleden tijdens de eerste wereldbeker in Minsk eveneens als tweede, toen achter de verrassende Isabelle Weidemann. De Canadese belandde in Polen op de vierde plek met een tijd van 4.06,76.
Slotronde
Europees kampioene Esmee Visser reed de vijfde tijd (4.07,96). Vorige week kwam ze in Minsk niet verder dan de negende tijd. Volgens de olympisch kampioene op de 5000 meter was ze in Wit-Rusland niet helemaal fit, mede door buikgriep. In Tomaszów Mazowiecki bleek Visser redelijk hersteld. Ze zette als eerste in de A-divisie een baanrecord neer, waarna Voronina in de volgende rit daar meteen ruim onder dook.
Sablikova (32) was in het volgende paar ook weer sneller waarna Achtereekte op weg leek naar haar eerste individuele wereldbekerzege in haar loopbaan. Een minieme voorsprong van 0,16 seconde op Sablikova kon ze in haar slotronde van 33,5 echter net niet vasthouden. De Tsjechische stayer deed 33,1 seconde over de laatste 400 meter en kon daardoor haar vijftigste wereldbekerzege op individuele nummers begroeten (1 op 1500 m, 34 op 3000 m, 13 op 5000 m en 2 op massastart).
Antoinette de Jong (zevende in 4.09,17), Melissa Wijfje (negende in 4.09,57) en Reina Anema (vijftiende in 4.12,63) konden zich niet mengen in de spannende strijd om de medailles.
Meer uit Sport
GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
7 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
8 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
8 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
11 uur geleden