Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftigste wereldbekerzege Sablikova

Vijftigste wereldbekerzege Sablikova

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Martina Sablikova heeft haar vijftigste wereldbekerzege behaald. De Tsjechische schaatsster schreef in Polen de 3000 meter op haar naam. Dat deed de regerend wereldkampioene op deze afstand met een baanrecord van 4.06,13.

Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte kon net niet aan de tijd van Sablikova tippen en eindigde als tweede, op 0,15 seconde van de winnares. De Russin Natalia Voronina veroverde brons met 4.06,61.

Achtereekte eindigde een week geleden tijdens de eerste wereldbeker in Minsk eveneens als tweede, toen achter de verrassende Isabelle Weidemann. De Canadese belandde in Polen op de vierde plek met een tijd van 4.06,76.

Slotronde

Europees kampioene Esmee Visser reed de vijfde tijd (4.07,96). Vorige week kwam ze in Minsk niet verder dan de negende tijd. Volgens de olympisch kampioene op de 5000 meter was ze in Wit-Rusland niet helemaal fit, mede door buikgriep. In Tomaszów Mazowiecki bleek Visser redelijk hersteld. Ze zette als eerste in de A-divisie een baanrecord neer, waarna Voronina in de volgende rit daar meteen ruim onder dook.

Sablikova (32) was in het volgende paar ook weer sneller waarna Achtereekte op weg leek naar haar eerste individuele wereldbekerzege in haar loopbaan. Een minieme voorsprong van 0,16 seconde op Sablikova kon ze in haar slotronde van 33,5 echter net niet vasthouden. De Tsjechische stayer deed 33,1 seconde over de laatste 400 meter en kon daardoor haar vijftigste wereldbekerzege op individuele nummers begroeten (1 op 1500 m, 34 op 3000 m, 13 op 5000 m en 2 op massastart).

Antoinette de Jong (zevende in 4.09,17), Melissa Wijfje (negende in 4.09,57) en Reina Anema (vijftiende in 4.12,63) konden zich niet mengen in de spannende strijd om de medailles.

Meer uit Sport

Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

23 minuten geleden
Longo Borghini neemt in Zwitserland leiderstrui over van De Vries

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.

4 uur geleden
Tennisser De Jong door afmelding geplaatst voor Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.

4 uur geleden
Turnster Sanne Wevers weer opgenomen in Oranjeselectie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.

5 uur geleden
Basketballers New York Knicks accepteren uitnodiging Witte Huis

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.

8 uur geleden
Tennisster Sabalenka wint eerste partij na sof op Roland Garros

BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.

21 uur geleden
Pogačar wint eerste etappe Ronde van Zwitserland na lange solo

SONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.

22 uur geleden