Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftigste wereldbekerzege Sablikova

Vijftigste wereldbekerzege Sablikova

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Martina Sablikova heeft haar vijftigste wereldbekerzege behaald. De Tsjechische schaatsster schreef in Polen de 3000 meter op haar naam. Dat deed de regerend wereldkampioene op deze afstand met een baanrecord van 4.06,13.

Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte kon net niet aan de tijd van Sablikova tippen en eindigde als tweede, op 0,15 seconde van de winnares. De Russin Natalia Voronina veroverde brons met 4.06,61.

Achtereekte eindigde een week geleden tijdens de eerste wereldbeker in Minsk eveneens als tweede, toen achter de verrassende Isabelle Weidemann. De Canadese belandde in Polen op de vierde plek met een tijd van 4.06,76.

Slotronde

Europees kampioene Esmee Visser reed de vijfde tijd (4.07,96). Vorige week kwam ze in Minsk niet verder dan de negende tijd. Volgens de olympisch kampioene op de 5000 meter was ze in Wit-Rusland niet helemaal fit, mede door buikgriep. In Tomaszów Mazowiecki bleek Visser redelijk hersteld. Ze zette als eerste in de A-divisie een baanrecord neer, waarna Voronina in de volgende rit daar meteen ruim onder dook.

Sablikova (32) was in het volgende paar ook weer sneller waarna Achtereekte op weg leek naar haar eerste individuele wereldbekerzege in haar loopbaan. Een minieme voorsprong van 0,16 seconde op Sablikova kon ze in haar slotronde van 33,5 echter net niet vasthouden. De Tsjechische stayer deed 33,1 seconde over de laatste 400 meter en kon daardoor haar vijftigste wereldbekerzege op individuele nummers begroeten (1 op 1500 m, 34 op 3000 m, 13 op 5000 m en 2 op massastart).

Antoinette de Jong (zevende in 4.09,17), Melissa Wijfje (negende in 4.09,57) en Reina Anema (vijftiende in 4.12,63) konden zich niet mengen in de spannende strijd om de medailles.

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

2 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

4 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

6 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

6 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

6 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

7 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

7 uur geleden