Vijftigste wereldbekerzege Sablikova
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Martina Sablikova heeft haar vijftigste wereldbekerzege behaald. De Tsjechische schaatsster schreef in Polen de 3000 meter op haar naam. Dat deed de regerend wereldkampioene op deze afstand met een baanrecord van 4.06,13.
Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte kon net niet aan de tijd van Sablikova tippen en eindigde als tweede, op 0,15 seconde van de winnares. De Russin Natalia Voronina veroverde brons met 4.06,61.
Achtereekte eindigde een week geleden tijdens de eerste wereldbeker in Minsk eveneens als tweede, toen achter de verrassende Isabelle Weidemann. De Canadese belandde in Polen op de vierde plek met een tijd van 4.06,76.
Slotronde
Europees kampioene Esmee Visser reed de vijfde tijd (4.07,96). Vorige week kwam ze in Minsk niet verder dan de negende tijd. Volgens de olympisch kampioene op de 5000 meter was ze in Wit-Rusland niet helemaal fit, mede door buikgriep. In Tomaszów Mazowiecki bleek Visser redelijk hersteld. Ze zette als eerste in de A-divisie een baanrecord neer, waarna Voronina in de volgende rit daar meteen ruim onder dook.
Sablikova (32) was in het volgende paar ook weer sneller waarna Achtereekte op weg leek naar haar eerste individuele wereldbekerzege in haar loopbaan. Een minieme voorsprong van 0,16 seconde op Sablikova kon ze in haar slotronde van 33,5 echter net niet vasthouden. De Tsjechische stayer deed 33,1 seconde over de laatste 400 meter en kon daardoor haar vijftigste wereldbekerzege op individuele nummers begroeten (1 op 1500 m, 34 op 3000 m, 13 op 5000 m en 2 op massastart).
Antoinette de Jong (zevende in 4.09,17), Melissa Wijfje (negende in 4.09,57) en Reina Anema (vijftiende in 4.12,63) konden zich niet mengen in de spannende strijd om de medailles.
Meer uit Sport
BEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.
1 uur geledenMOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.
1 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
13 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
14 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
16 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
17 uur geleden