Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftig coronagevallen vastgesteld op Frans vliegdekschip

Vijftig coronagevallen vastgesteld op Frans vliegdekschip

PARIJS (ANP/RTR) - Aan boord van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle zijn vijftig bemanningsleden besmet met het coronavirus. Dat heeft het Franse ministerie van Defensie vrijdag verklaard.

Drie bemanningsleden zijn inmiddels van boord gehaald en naar een militair hospitaal in Toulon gevlogen. Het schip is ook op weg naar die stad, de thuishaven van de Charles de Gaulle.

Eerder deze week werd bekend dat er aan boord van het schip vermoedelijk tientallen besmettingen waren. Een speciaal onderzoeksteam heeft dat nu vastgesteld. Het schip bevindt zich op de Middellandse Zee.

Geen verslechtering

De Charles de Gaulle heeft 1760 mensen aan boord waarvan er nu 66 zijn getest. Het schip heeft een eigen intensivecare-unit. "Er is op dit moment geen verslechtering van de conditie van de bemanning", aldus het Franse ministerie. Het vaartuig deed recent mee aan een oefening van Europese marines in de Baltische zee.

Recentelijk waren ook meer dan 150 bemanningsleden besmet geraakt met het coronavirus op het Amerikaanse vliegdekschip 'USS Theodore Roosevelt'. Naar aanleiding hiervan nam de Amerikaanse minister van Marine, Thomas Modly, ontslag.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

13 minuten geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

1 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

1 uur geleden
Veroordeelde Braziliaanse ex-president kan niet meer in beroep

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.

1 uur geleden
Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

1 uur geleden
VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

2 uur geleden
Nieuw overleg bemiddelaars over tweede fase bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.

2 uur geleden