Vijftig coronagevallen vastgesteld op Frans vliegdekschip
PARIJS (ANP/RTR) - Aan boord van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle zijn vijftig bemanningsleden besmet met het coronavirus. Dat heeft het Franse ministerie van Defensie vrijdag verklaard.
Drie bemanningsleden zijn inmiddels van boord gehaald en naar een militair hospitaal in Toulon gevlogen. Het schip is ook op weg naar die stad, de thuishaven van de Charles de Gaulle.
Eerder deze week werd bekend dat er aan boord van het schip vermoedelijk tientallen besmettingen waren. Een speciaal onderzoeksteam heeft dat nu vastgesteld. Het schip bevindt zich op de Middellandse Zee.
Geen verslechtering
De Charles de Gaulle heeft 1760 mensen aan boord waarvan er nu 66 zijn getest. Het schip heeft een eigen intensivecare-unit. "Er is op dit moment geen verslechtering van de conditie van de bemanning", aldus het Franse ministerie. Het vaartuig deed recent mee aan een oefening van Europese marines in de Baltische zee.
Recentelijk waren ook meer dan 150 bemanningsleden besmet geraakt met het coronavirus op het Amerikaanse vliegdekschip 'USS Theodore Roosevelt'. Naar aanleiding hiervan nam de Amerikaanse minister van Marine, Thomas Modly, ontslag.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
48 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.
2 uur geleden