Vijftien slachtoffers bij schietpartij in Californië
SACRAMENTO (ANP) - Bij een schietpartij in de Californische hoofdstad Sacramento zijn volgens de politie zes doden en zeker negen gewonden gevallen. Over de precieze toedracht is nog niets bekend. De schietpartij was vlakbij het Capitool, het parlementsgebouw van Californië.
Volgens plaatselijke media begon het schieten naar het zich laat aanzien tijdens een vechtpartij in een bar in het centrum van de stad. Eind februari was er een schietpartij in een kerk in een voorstad. Daarbij schoot een man vier mensen dood, inclusief drie van zijn kinderen en pleegde vervolgens zelfmoord.
Het vuurwapengeweld is sinds 2020 erg toegenomen in veel plaatsen in de VS. Dit jaar zijn volgens de statistieken van 'gunviolencearchive.org' in de VS al meer dan 4300 mensen door opzettelijk gepleegd vuurwapengeweld gedood, zelfmoorden niet meegerekend. Er zijn in het land in 2022 al 117 grote schietpartijen geweest, 'mass shootings', waarbij minstens vier slachtoffers vielen zonder de dader(s) mee te tellen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
1 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
4 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden