Vijftien Russen en zestien Belarussen nemen deel aan Spelen
PARIJS (ANP/DPA) - Aan de Olympische Spelen van Parijs nemen vijftien Russische en zestien Belarussische atleten deel. Dat blijkt uit de officiële deelnemerslijst van de Spelen, die over ruim een week beginnen. Het gaat om individuele atleten, die onder neutrale vlag uitkomen.
Rusland en Belarus zijn door de Russische invasie in Oekraïne grotendeels uitgesloten van deelname. In teamsporten zijn beide landen niet welkom in Parijs. Individueel moeten atleten aan een aantal voorwaarden voldoen. Zij mogen geen banden hebben met het leger of veiligheidsdiensten in hun land en moeten afstand hebben genomen van de Russische agressie in het buurland.
Zeven van de vijftien Russische deelnemers zijn tennissers, onder hen Daniil Medvedev en Mirra Andrejeva, dit jaar halvefinaliste op Roland Garros waar ook tijdens de Spelen het tennistoernooi wordt afgewerkt. De andere Russen komen uit in het wielrennen, kanoën, zwemmen en turnen. Belarussische sporters zijn onder meer actief in worstelen en gewichtheffen.
Het Internationaal Olympisch Comité had meer Russen toestemming gegeven deel te nemen, maar in enkele sporten weigerden hun bonden sporters naar Parijs af te vaardigen.
Meer uit Sport
BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
1 uur geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
13 uur geleden