Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftien maanden schorsing voor kickbokser Ben Saddik

Vijftien maanden schorsing voor kickbokser Ben Saddik

AMSTERDAM (ANP) - Kickboksorganisatie Glory heeft Jamal Ben Saddik voor vijftien maanden geschorst. De Belgische Marokkaan heeft de antidopingregels overtreden.

Ben Saddik testte positief na zijn gewonnen gevecht tegen de Roemeen Benjamin Adegbuyi op 20 augustus, waarna een onderzoek werd ingesteld. Woensdag werd de procedure afgerond en werd de schorsing bekend. "Hij is voor vijftien maanden geschorst, een schorsing die met terugwerkende kracht is ingegaan na zijn laatste gevecht op 20 augustus", verklaarde Glory tegenover het ANP.

Eerder maakte de organisatie al bekend dat Ben Saddik de komende tijd niet in de ring zou komen, nadat de kickbokser zelf in januari had gedreigd met pensioen te gaan als hij geen tegenstander zou krijgen. "Normaal gesproken reageren we niet op lopende procedures, aangezien je te maken hebt met persoonlijke gegevens. Maar in januari voelden we ons door Ben Saddik onder druk gezet vanwege zijn dreigement en voelden we ons gedwongen om te reageren. We willen hier eerlijk en helder in zijn."

Vervroegd pensioen

Met het oog op de lange schorsing is een vervroegd pensioen van Ben Saddik nu alsnog niet ondenkbaar. Glory hoopt echter dat de 32-jarige vechter terugkeert. "Wij hopen niet dat hij stopt, we zien hem graag in de ring", bevestigde de organisatie.

Het nieuws rond Ben Saddik komt op een vervelend moment voor Glory. Wereldkampioen Rico Verhoeven staat maanden aan de kant met een knieblessure, Badr Hari overweegt te stoppen en Alistair Overeem testte positief op een verboden, niet-prestatiebevorderend middel na zijn gewonnen gevecht tegen Hari in oktober.

Er is nog altijd geen duidelijkheid over de B-staal van Overeem, al komt daar snel verandering in. "Dit zal op korte termijn bekend worden", aldus Glory.

Meer uit Sport

Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

29 minuten geleden
Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

1 uur geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

1 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

3 uur geleden
De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

4 uur geleden
Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

1 dag geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 dag geleden