Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftien maanden schorsing voor kickbokser Ben Saddik

Vijftien maanden schorsing voor kickbokser Ben Saddik

AMSTERDAM (ANP) - Kickboksorganisatie Glory heeft Jamal Ben Saddik voor vijftien maanden geschorst. De Belgische Marokkaan heeft de antidopingregels overtreden.

Ben Saddik testte positief na zijn gewonnen gevecht tegen de Roemeen Benjamin Adegbuyi op 20 augustus, waarna een onderzoek werd ingesteld. Woensdag werd de procedure afgerond en werd de schorsing bekend. "Hij is voor vijftien maanden geschorst, een schorsing die met terugwerkende kracht is ingegaan na zijn laatste gevecht op 20 augustus", verklaarde Glory tegenover het ANP.

Eerder maakte de organisatie al bekend dat Ben Saddik de komende tijd niet in de ring zou komen, nadat de kickbokser zelf in januari had gedreigd met pensioen te gaan als hij geen tegenstander zou krijgen. "Normaal gesproken reageren we niet op lopende procedures, aangezien je te maken hebt met persoonlijke gegevens. Maar in januari voelden we ons door Ben Saddik onder druk gezet vanwege zijn dreigement en voelden we ons gedwongen om te reageren. We willen hier eerlijk en helder in zijn."

Vervroegd pensioen

Met het oog op de lange schorsing is een vervroegd pensioen van Ben Saddik nu alsnog niet ondenkbaar. Glory hoopt echter dat de 32-jarige vechter terugkeert. "Wij hopen niet dat hij stopt, we zien hem graag in de ring", bevestigde de organisatie.

Het nieuws rond Ben Saddik komt op een vervelend moment voor Glory. Wereldkampioen Rico Verhoeven staat maanden aan de kant met een knieblessure, Badr Hari overweegt te stoppen en Alistair Overeem testte positief op een verboden, niet-prestatiebevorderend middel na zijn gewonnen gevecht tegen Hari in oktober.

Er is nog altijd geen duidelijkheid over de B-staal van Overeem, al komt daar snel verandering in. "Dit zal op korte termijn bekend worden", aldus Glory.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

3 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

8 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

10 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

11 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

12 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

15 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

15 uur geleden