Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftien bestormers van Capitool aangeklaagd

Vijftien bestormers van Capitool aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Vijftien mensen worden aangeklaagd voor hun aandeel in de bestorming van het Capitool in Washington, heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag laten weten. Het gaat onder anderen om een man met molotovcocktails in zijn auto vlakbij het parlement, een indringer die een agent heeft geslagen, een Trumpsupporter met een vuurwapen en een man die inbrak in de kantoren van Nancy Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden.

De man in de kamer van Pelosi werd vrijdag aangehouden in de staat Arkansas. Een foto waarop hij met zijn benen op het bureau van Pelosi zat, werd woensdag veel gedeeld. De man wordt er onder meer van beschuldigd zich met geweld toegang te hebben verschaft tot verboden terrein en diefstal van publiek bezit.

Een woordvoerder van Pelosi zei vrijdag dat er een laptop was gestolen uit haar kamer, al is niet duidelijk of de man uit Arkansas daar verantwoordelijk voor is. Ook een Democratische senator meldde diefstal van zijn laptop.

De federale politie FBI zei vrijdag dat honderden agenten bezig zijn nog meer bestormers van het Capitool op te sporen. Ze verwachten nog tientallen mensen aan te houden.

Meer uit Buitenland

Roemenië haalt voor het eerst drone neer in luchtruim

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor het eerst een drone neergehaald die het luchtruim was binnengevlogen. President Nicușor Dan schrijft op X dat een F-16-piloot het onbemande toestel vrijdagochtend uit de lucht heeft geschoten.

25 minuten geleden
Evacuaties via zee bij grote natuurbrand in de buurt van Bordeaux

LÈGE-CAP-FERRET (ANP/AFP) - Vanaf het schiereiland bij de Franse plaats Lège-Cap-Ferret worden mensen per boot geëvacueerd, meldt het lokale bestuur. Dit vanwege een grote natuurbrand die woedt ten westen van Bordeaux, in de regio Gironde.

1 uur geleden
Oekraïense drones treffen regio rond Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïense drones hebben een magazijn nabij Sint-Petersburg geraakt, waarna er brand uitbrak, zo melden lokale media. De gouverneur van de omliggende regio Leningrad, Aleksandr Drozdenko, liet eerder weten dat zeker vijftig Oekraïense drones de stad hadden bereikt.

2 uur geleden
Tientallen gewonden door Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij een Russisch bombardement op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja is zeker één dode gevallen en zijn zeker 34 mensen gewond geraakt. Onder de gewonden zijn zes minderjarigen en een baby van 3 maanden oud, zo hebben autoriteiten bekendgemaakt.

5 uur geleden
Tankerpassages Straat van Hormuz op laagste punt in twee maanden

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het aantal tankers dat de Straat van Hormuz passeerde, daalde donderdag tot slechts één. Dat is het laagste niveau sinds 7 mei, zo blijkt uit scheepvaartgegevens. Slechts één tanker stak op 23 juli de Straat van Hormuz over, tegenover drie de dag ervoor, zo blijkt uit cijfers van analistenbureau Kpler.

6 uur geleden
Twee mannen neergestoken in New York bij mogelijk haatmisdrijf

NEW YORK (ANP/AFP) - In het centrum van New York zijn twee mannen het slachtoffer geworden van steekincidenten. De politie onderzoekt of er sprake is van een haatmisdrijf, meldt NBC News. Hoewel de man niet bekend is bij de politie vanwege eerdere psychische problemen, wijzen de eerste bevindingen erop dat zijn mentale toestand mogelijk een rol heeft gespeeld, meldt de politie.

7 uur geleden
Trump: bevroren Iraanse tegoeden vergoeden schade scheepvaart

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen beginnen met het gebruik van bevroren Iraanse tegoeden om schepen en lading te vergoeden die zijn beschadigd door aanvallen in en rond de Perzische Golf. Dat heeft president Donald Trump bekendgemaakt op Truth Social.

8 uur geleden