
Vijftien bestormers van Capitool aangeklaagd
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Vijftien mensen worden aangeklaagd voor hun aandeel in de bestorming van het Capitool in Washington, heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag laten weten. Het gaat onder anderen om een man met molotovcocktails in zijn auto vlakbij het parlement, een indringer die een agent heeft geslagen, een Trumpsupporter met een vuurwapen en een man die inbrak in de kantoren van Nancy Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden.
De man in de kamer van Pelosi werd vrijdag aangehouden in de staat Arkansas. Een foto waarop hij met zijn benen op het bureau van Pelosi zat, werd woensdag veel gedeeld. De man wordt er onder meer van beschuldigd zich met geweld toegang te hebben verschaft tot verboden terrein en diefstal van publiek bezit.
Een woordvoerder van Pelosi zei vrijdag dat er een laptop was gestolen uit haar kamer, al is niet duidelijk of de man uit Arkansas daar verantwoordelijk voor is. Ook een Democratische senator meldde diefstal van zijn laptop.
De federale politie FBI zei vrijdag dat honderden agenten bezig zijn nog meer bestormers van het Capitool op te sporen. Ze verwachten nog tientallen mensen aan te houden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft ondanks het staakt-het-vuren op Palestijnen geschoten in het noorden van Gaza. Het leger meldt op X dat de Palestijnen probeerden de gele lijn te passeren, de grens waarachter Israël zich in deze fase van het bestand moet terugtrekken. Volgens de IDF vielen er vijf doden, melden Times of Israel en Al Jazeera.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische geheime dienst opent een onderzoek naar Kremlincriticus Michaïl Chodorkovski. De voormalige olietycoon leeft sinds 2013 in ballingschap en heeft sinds zijn vertrek uit Rusland organisaties gesteund die zich uitspreken tegen het Kremlin. Chodorkovski zou volgens de FSB een terroristische organisatie hebben opgezet en uit zijn op een gewelddadige machtsgreep.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Journalisten van verschillende nieuwsorganisaties hebben aangekondigd dat ze de nieuwe regels van het Pentagon niet accepteren. Het gaat onder meer om The New York Times, NPR, Newsmax en The Guardian. Dat leidt er in principe toe dat de journalisten dinsdag aan het eind van de dag hun toegang kwijtraken.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.
6 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.
6 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.
7 uur geledenEL CALLAO (ANP) - Door het instorten van een mijn in de Venezolaanse plaats El Callao in de staat Bolívar zijn maandag zeker veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden plaatselijke media, waaronder La Prensa de Monagas.
7 uur geleden