Vijftien arrestaties voor smokkelen migranten via het Kanaal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft vijftien vermoedelijke leden opgepakt van een internationaal netwerk dat migranten heeft geholpen bij de oversteek van het Kanaal naar het Verenigd Koninkrijk. De arrestaties vinden plaats op een moment waarop steeds meer migranten deze levensgevaarlijke route wagen en de spanningen tussen de Fransen en Britten oplopen.
Onder de arrestanten zijn Iraakse Koerden, Roemenen, Pakistanen en een Vietnamees. Zij zouden migranten in het noorden van Frankrijk hebben benaderd en hen hebben aangespoord het Kanaal in kleine bootjes over te steken. Volgens het onderzoek, dat in oktober vorig jaar begon, hielp dit netwerk maandelijks minstens 250 mensen bij hun reis naar het zuiden van Engeland.
Volgens de politie rekenden de smokkelaars 6000 euro per migrant. Ze zouden circa 3 miljoen euro winst hebben gemaakt. Bij de aanhoudingen, die vorige week al hadden plaatsgevonden maar nu pas zijn bekendgemaakt, is ook 40.000 euro in beslag genomen.
Frankrijk meldt dat dit jaar 31.500 migranten geprobeerd hebben de oversteek via het Kanaal te maken. Zo'n 7800 van hen werden op zee gered. Volgens de Britten zijn dit jaar al meer dan 25.000 migranten via deze route illegaal naar het VK gekomen, een verdriedubbeling van het aantal van vorig jaar.
Frankrijk en het VK werken samen om de migrantenstroom te stoppen, maar vinden beide dat de ander niet genoeg doet. De landen zijn daarnaast verwikkeld in een ruzie over het aantal vergunningen dat het VK na de brexit heeft afgegeven aan Franse vissers. Het zijn er volgens Frankrijk te weinig.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
8 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
11 uur geleden