Vijftien arrestaties voor smokkelen migranten via het Kanaal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft vijftien vermoedelijke leden opgepakt van een internationaal netwerk dat migranten heeft geholpen bij de oversteek van het Kanaal naar het Verenigd Koninkrijk. De arrestaties vinden plaats op een moment waarop steeds meer migranten deze levensgevaarlijke route wagen en de spanningen tussen de Fransen en Britten oplopen.
Onder de arrestanten zijn Iraakse Koerden, Roemenen, Pakistanen en een Vietnamees. Zij zouden migranten in het noorden van Frankrijk hebben benaderd en hen hebben aangespoord het Kanaal in kleine bootjes over te steken. Volgens het onderzoek, dat in oktober vorig jaar begon, hielp dit netwerk maandelijks minstens 250 mensen bij hun reis naar het zuiden van Engeland.
Volgens de politie rekenden de smokkelaars 6000 euro per migrant. Ze zouden circa 3 miljoen euro winst hebben gemaakt. Bij de aanhoudingen, die vorige week al hadden plaatsgevonden maar nu pas zijn bekendgemaakt, is ook 40.000 euro in beslag genomen.
Frankrijk meldt dat dit jaar 31.500 migranten geprobeerd hebben de oversteek via het Kanaal te maken. Zo'n 7800 van hen werden op zee gered. Volgens de Britten zijn dit jaar al meer dan 25.000 migranten via deze route illegaal naar het VK gekomen, een verdriedubbeling van het aantal van vorig jaar.
Frankrijk en het VK werken samen om de migrantenstroom te stoppen, maar vinden beide dat de ander niet genoeg doet. De landen zijn daarnaast verwikkeld in een ruzie over het aantal vergunningen dat het VK na de brexit heeft afgegeven aan Franse vissers. Het zijn er volgens Frankrijk te weinig.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
3 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
4 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
4 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
4 uur geleden