Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijftien arrestaties voor smokkelen migranten via het Kanaal

Vijftien arrestaties voor smokkelen migranten via het Kanaal

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft vijftien vermoedelijke leden opgepakt van een internationaal netwerk dat migranten heeft geholpen bij de oversteek van het Kanaal naar het Verenigd Koninkrijk. De arrestaties vinden plaats op een moment waarop steeds meer migranten deze levensgevaarlijke route wagen en de spanningen tussen de Fransen en Britten oplopen.

Onder de arrestanten zijn Iraakse Koerden, Roemenen, Pakistanen en een Vietnamees. Zij zouden migranten in het noorden van Frankrijk hebben benaderd en hen hebben aangespoord het Kanaal in kleine bootjes over te steken. Volgens het onderzoek, dat in oktober vorig jaar begon, hielp dit netwerk maandelijks minstens 250 mensen bij hun reis naar het zuiden van Engeland.

Volgens de politie rekenden de smokkelaars 6000 euro per migrant. Ze zouden circa 3 miljoen euro winst hebben gemaakt. Bij de aanhoudingen, die vorige week al hadden plaatsgevonden maar nu pas zijn bekendgemaakt, is ook 40.000 euro in beslag genomen.

Frankrijk meldt dat dit jaar 31.500 migranten geprobeerd hebben de oversteek via het Kanaal te maken. Zo'n 7800 van hen werden op zee gered. Volgens de Britten zijn dit jaar al meer dan 25.000 migranten via deze route illegaal naar het VK gekomen, een verdriedubbeling van het aantal van vorig jaar.

Frankrijk en het VK werken samen om de migrantenstroom te stoppen, maar vinden beide dat de ander niet genoeg doet. De landen zijn daarnaast verwikkeld in een ruzie over het aantal vergunningen dat het VK na de brexit heeft afgegeven aan Franse vissers. Het zijn er volgens Frankrijk te weinig.

Meer uit Buitenland

Trump: al onze militairen en hun materieel blijven nabij Iran

WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".

48 minuten geleden
Seriemoordenaar VS bekent schuld aan moorden bij Gilgo Beach

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.

1 uur geleden
Rutte valt Trump bij in kritiek op Europese bondgenoten om Iran

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.

2 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

10 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

10 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

10 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

10 uur geleden