Vijftal opgepakt in zaak met 'dringend' gezochte tassen Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - In de zaak rond de gedumpte tassen en zakken waar de politie in Nijmegen eerder deze week dringend naar op zoek was, zijn vijf verdachten aangehouden. Dat meldt de politie vrijdag. De tassen zijn "ondanks intensief zoeken" niet aangetroffen.
Woensdag meldde de politie "dringend op zoek" te zijn naar een of meer tassen of zakken die door vier verdachten op de vlucht zouden zijn gedumpt in Nijmegen. De politie benadrukte dat mensen in Nijmegen direct moesten bellen en de spullen niet moesten aanraken. "Het kan zijn dat er zaken in de tas zitten die gevaarlijk kunnen zijn, maar bij het aanraken kunnen ook sporen gewist worden", aldus de politie toen.
Wat er precies in de tassen zou zitten, meldde de politie niet. Ook wilde ze op dat moment verder niets meer zeggen over de verdachten en eventuele arrestaties.
Vrijdagochtend laat de politie weten dat in verband met een politieonderzoek in Amsterdam dinsdagavond in de omgeving van Nijmegen een achtervolging plaatsvond. Agenten wilden die avond een gestolen auto met valse kentekenplaten laten stoppen. In de auto zaten vier mensen. De auto werd rond middernacht aangetroffen in Nijmegen, de verdachten waren te voet ervandoor gegaan. Ongeveer een uur later konden de inzittenden, mede dankzij getuigen, worden aangehouden in Nijmegen. Op basis van getuigenverklaringen dacht de politie dinsdagnacht dat de verdachten op hun vlucht een of meer tassen hadden gedumpt in de Gelderse stad.
Later woensdag werd in Amsterdam een vijfde verdachte aangehouden. Alle vijf aangehouden mannen, Amsterdammers van 20, 22, 24 en 25 jaar, worden verdacht van het voorbereiden van een misdrijf en heling van een gestolen auto. Ze worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De verdachten zitten in beperkingen, en de politie zegt daarom nu niet meer informatie te kunnen delen.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden