Vijfduizend man betogen in Brussel tegen sluiting cultuursector
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een betoging in Brussel tegen de sluiting van bioscopen, concertzalen en theaters in België heeft volgens de politie 5000 mensen op de been gebracht. De Kunstberg in het centrum van de hoofdstad is ondanks de regen vol met demonstranten en protestborden met teksten als ‘Cultuur is een noodzaak’ en ‘Geen toekomst zonder cultuur’. Ook in onder meer Luik wordt gedemonstreerd.
In de strijd tegen het coronavirus besloten de autoriteiten de culturele sector na Kerstmis te sluiten. Winkelen mag met nog slechts twee mensen, maar de horeca blijft open. "Ik drink graag glühwein, maar cultuur heb ik nodig!", is te lezen op een van de borden.
Tijdens het protest werd aangekondigd dat komende week beroep wordt aangetekend bij de Raad van State, in de hoop dat de maatregelen worden teruggedraaid. De cultuursector vraagt om een steunpakket en een visie op basis van feiten, in plaats van ‘jojobeleid’.
Symbolische vergissing
Meerdere Belgische theaters en bioscopen hebben aangekondigd hun deuren op tweede kerstdag niet te sluiten. Burgemeesters van diverse grote deelgemeenten van Brussel en de lokale politie hebben al te kennen gegeven niet in te grijpen als de podia zondag niet dichtgaan. "Het Overlegcomité maakte een symbolische vergissing. Daar ga ik geen vergissing aan toevoegen", stelde burgemeester Christos Doulkeridis van de deelgemeente Elsene. "Ik ga de politie niet naar dit soort plaatsen sturen om ze te controleren."
De top van het Openbaar Ministerie liet weten dat "er zoveel andere echte criminele fenomenen zijn die meer prioritair zijn. We gaan de politie niet vragen om de wacht te houden voor theaterzalen of om systematisch processen-verbaal op te stellen". Gezaghebbende Belgische virologen als Marc Van Ranst hebben laten weten het besluit van het Overlegcomité niet te begrijpen.
Meer uit Buitenland
SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
45 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
9 uur geleden