Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijfde tijd Verstappen in tweede vrije training op Monza

Vijfde tijd Verstappen in tweede vrije training op Monza

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van Italië de vijfde tijd neergezet. Op het circuit van Monza had de autocoureur van Red Bull 0,276 seconde achterstand op Carlos Sainz. De Spanjaard zette op zijn verjaardag voor eigen publiek in zijn Ferrari met 1.21,355 de beste tijd neer. De Brit Lando Norris kwam in zijn McLaren met 1.21,374 tot de tweede tijd. Verstappens teamgenoot Sergio Pérez noteerde met 1.21,540 de derde tijd.

In de slotfase van de training kwam Pérez met zijn Red Bull in de grindbak terecht nadat hij de bocht had gemist. Ook voor Verstappen liep de training niet helemaal naar wens. Hij werd wat opgehouden door verkeer in de tweede sector. "Het had van mijn kant waarschijnlijk wel iets beter gekund. Ik moest nog steeds een beetje de lage snelheid afstemmen op de hoge snelheid. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat we er wel komen. Ik werd tijdens de training onderbroken waardoor ik niet alles heb kunnen doen. Er is nog werk aan de winkel", zei de Nederlander.

Hij zei ook dat hij met zijn team wat dingen had uitgeprobeerd. "We hebben een paar verschillende vleugelniveaus geprobeerd. Ik denk dat we nog moeten analyseren welke kant we op moeten. Soms is dat een beetje lastig rondom Monza." Verstappen vond het jammer dat hij werd gehinderd door verkeer. "We konden niet veel ronden rijden. Je krijgt dan niet echt een goede indruk. Maar op de lange termijn is dat voor iedereen hetzelfde."

Verstappen, die vorige week in Zandvoort won, zette de beste tijd neer in de eerste vrije training. De regerend wereldkampioen kan zondag als de eerste Formule 1-coureur ooit tien races op rij winnen. Hij evenaarde vorige week met zijn zege in Zandvoort het record van Sebastian Vettel, die er in 2013 negen won.

Voor de coureurs staat zaterdagmiddag de kwalificatie op het programma. Zondag wordt de race verreden. Sainz keek er na zijn goede optreden in de training al naar uit. "Dit was voor ons de beste vrijdag sinds lange tijd. We hebben erg hard gewerkt en we hebben een paar goede stappen gezet. Ik hoop dat we dat zondag tijdens de race ook kunnen laten zien.'

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

7 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

7 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

10 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

11 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

11 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

12 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

12 uur geleden