Vijfde tijd Verstappen in tweede vrije training op Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van Italië de vijfde tijd neergezet. Op het circuit van Monza had de autocoureur van Red Bull 0,276 seconde achterstand op Carlos Sainz. De Spanjaard zette op zijn verjaardag voor eigen publiek in zijn Ferrari met 1.21,355 de beste tijd neer. De Brit Lando Norris kwam in zijn McLaren met 1.21,374 tot de tweede tijd. Verstappens teamgenoot Sergio Pérez noteerde met 1.21,540 de derde tijd.
In de slotfase van de training kwam Pérez met zijn Red Bull in de grindbak terecht nadat hij de bocht had gemist. Ook voor Verstappen liep de training niet helemaal naar wens. Hij werd wat opgehouden door verkeer in de tweede sector. "Het had van mijn kant waarschijnlijk wel iets beter gekund. Ik moest nog steeds een beetje de lage snelheid afstemmen op de hoge snelheid. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat we er wel komen. Ik werd tijdens de training onderbroken waardoor ik niet alles heb kunnen doen. Er is nog werk aan de winkel", zei de Nederlander.
Hij zei ook dat hij met zijn team wat dingen had uitgeprobeerd. "We hebben een paar verschillende vleugelniveaus geprobeerd. Ik denk dat we nog moeten analyseren welke kant we op moeten. Soms is dat een beetje lastig rondom Monza." Verstappen vond het jammer dat hij werd gehinderd door verkeer. "We konden niet veel ronden rijden. Je krijgt dan niet echt een goede indruk. Maar op de lange termijn is dat voor iedereen hetzelfde."
Verstappen, die vorige week in Zandvoort won, zette de beste tijd neer in de eerste vrije training. De regerend wereldkampioen kan zondag als de eerste Formule 1-coureur ooit tien races op rij winnen. Hij evenaarde vorige week met zijn zege in Zandvoort het record van Sebastian Vettel, die er in 2013 negen won.
Voor de coureurs staat zaterdagmiddag de kwalificatie op het programma. Zondag wordt de race verreden. Sainz keek er na zijn goede optreden in de training al naar uit. "Dit was voor ons de beste vrijdag sinds lange tijd. We hebben erg hard gewerkt en we hebben een paar goede stappen gezet. Ik hoop dat we dat zondag tijdens de race ook kunnen laten zien.'
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
9 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
10 uur geleden