
Vijfde tijd Verstappen in derde vrije training GP Spanje
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 de vijfde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.13,375. Hij moest 0,988 toegeven op Oscar Piastri van McLaren, die de snelste tijd reed.
Verstappen was vrijdag in de eerste trainingen tot de tweede tijd en de derde tijd gekomen. In beide gevallen noteerde een coureur van McLaren de snelste tijd. Lando Norris in de eerste training en Piastri in de tweede. Norris eindigde de laatste training met de tweede tijd, voor Charles Leclerc (Ferrari) en George Russell (Mercedes).
De kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje staat zaterdag om 16.00 uur op het programma. De race begint zondag om 15.00 uur. Verstappen won de laatste drie edities op het circuit in Barcelona en won er in 2016 ook zijn eerste race in de Formule 1.
Meer uit Sport
TEUTSCHENTHAL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor het eerst sinds het najaar weer een wedstrijd in de MXGP op zijn naam geschreven. De 30-jarige Nederlander was de beste in Teutschenthal in Duitsland. Herlings eindigde in de eerste manche als tweede en hij won de tweede.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.
4 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Paris Saint-Germain "veroordeelt ten zeerste" het geweld in Parijs en op andere plaatsen in Frankrijk na de finale van de Champions League. "Deze Europese titel zou een moment van collectieve vreugde moeten zijn en niet van onrust en chaos", aldus de club, die met 5-0 van Internazionale won, in een verklaring.
5 uur geledenROME (ANP/DPA) - Het wielerpeloton in de Giro d'Italia is zondag met een pauselijke zegen begonnen aan de 21e en laatste etappe met start en finish in Rome. Paus Leo XIV begroette de renners voor de start. "Wielrennen is zo belangrijk. Dank voor alles wat jullie doen. Ik hoop dat jullie altijd je rol als voorbeeld voor anderen in gedachten houden. Jullie zijn hier altijd welkom", sprak de paus.
5 uur geledenROME (ANP) - Olav Kooij heeft de 21e en laatste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was de tweede ritzege voor de Zuid-Hollander van Visma - Lease a Bike. Kooij hield in de massasprint de Australiër Kaden Groves en de Italiaan Matteo Moschetti achter zich.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Australiër Oscar Piastri heeft in de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 zijn vijfde zege van het seizoen geboekt. De coureur van McLaren was vanaf poleposition gestart en hield zijn Britse teamgenoot Lando Norris en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) achter zich. Titelverdediger Max Verstappen passeerde de finish als vijfde, maar werd door een tijdstraf van tien seconden slechts tiende.
7 uur geleden