Vijfde oud-deelnemer Temptation Island meldt zich na klachten
HILVERSUM (ANP) - Een vijfde oud-deelnemer van Temptation Island heeft zich bij slachtofferadvocaat Sébas Diekstra gemeld met psychische klachten na zijn of haar deelname aan het programma. Dat heeft de advocaat maandag desgevraagd laten weten. Oud-deelnemers Aylin en Efrain deden afgelopen zaterdag hun verhaal in het AD. Diekstra meldde later die dag met nog twee oud-deelnemers van het programma contact te hebben, daar komt nu dus een derde bij.
De verhalen van de vijf oud-deelnemers lijken op elkaar, stelt Diekstra. "Er blijkt op een vergelijkbare manier met hen te zijn omgegaan en druk op hen te zijn gezet." De oud-deelnemers van Temptation Island met wie Diekstra in gesprek is, hebben deelgenomen aan verschillende seizoenen van het programma. De advocaat verwacht dan ook dat nog meer oud-deelnemers zich melden, laat hij weten.
Naast de oud-deelnemers van Temptation Island hebben kandidaten van "vergelijkbare tv-programma's" zich bij de advocaat gemeld "met hele nare ervaringen waar ze psychische klachten aan over hebben gehouden". Diekstra is momenteel in gesprek met alle oud-deelnemers over mogelijke juridische stappen. De voormalige Temptation Island-deelnemers Aylin en Efrain kregen eerder 30.000 euro na mediationgesprekken, maar overwegen nu ook juridische stappen tegen RTL en Temptation Island-producent SimpelZodiak.
Diekstra verwacht dat er nog gesprekken plaatsvinden met RTL en SimpelZodiak. "Uiteraard schrijven we beide aan. Er zit een gedeelde verantwoordelijkheid in." Hoewel de productie van Temptation Island bij SimpelZodiak ligt, wordt het programma gekocht door RTL. "Als RTL het programma niet koopt, dan is er geen programma", aldus Diekstra. RTL en producent SimpelZodiak waren niet direct voor commentaar bereikbaar.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
12 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
5 uur geleden