Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijfde oud-deelnemer Temptation Island meldt zich na klachten

Vijfde oud-deelnemer Temptation Island meldt zich na klachten

HILVERSUM (ANP) - Een vijfde oud-deelnemer van Temptation Island heeft zich bij slachtofferadvocaat Sébas Diekstra gemeld met psychische klachten na zijn of haar deelname aan het programma. Dat heeft de advocaat maandag desgevraagd laten weten. Oud-deelnemers Aylin en Efrain deden afgelopen zaterdag hun verhaal in het AD. Diekstra meldde later die dag met nog twee oud-deelnemers van het programma contact te hebben, daar komt nu dus een derde bij.

De verhalen van de vijf oud-deelnemers lijken op elkaar, stelt Diekstra. "Er blijkt op een vergelijkbare manier met hen te zijn omgegaan en druk op hen te zijn gezet." De oud-deelnemers van Temptation Island met wie Diekstra in gesprek is, hebben deelgenomen aan verschillende seizoenen van het programma. De advocaat verwacht dan ook dat nog meer oud-deelnemers zich melden, laat hij weten.

Naast de oud-deelnemers van Temptation Island hebben kandidaten van "vergelijkbare tv-programma's" zich bij de advocaat gemeld "met hele nare ervaringen waar ze psychische klachten aan over hebben gehouden". Diekstra is momenteel in gesprek met alle oud-deelnemers over mogelijke juridische stappen. De voormalige Temptation Island-deelnemers Aylin en Efrain kregen eerder 30.000 euro na mediationgesprekken, maar overwegen nu ook juridische stappen tegen RTL en Temptation Island-producent SimpelZodiak.

Diekstra verwacht dat er nog gesprekken plaatsvinden met RTL en SimpelZodiak. "Uiteraard schrijven we beide aan. Er zit een gedeelde verantwoordelijkheid in." Hoewel de productie van Temptation Island bij SimpelZodiak ligt, wordt het programma gekocht door RTL. "Als RTL het programma niet koopt, dan is er geen programma", aldus Diekstra. RTL en producent SimpelZodiak waren niet direct voor commentaar bereikbaar.

Meer uit Binnenland

Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

2 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

5 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

5 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

7 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

7 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

8 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

8 uur geleden