Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijfde oud-deelnemer Temptation Island meldt zich na klachten

Vijfde oud-deelnemer Temptation Island meldt zich na klachten

HILVERSUM (ANP) - Een vijfde oud-deelnemer van Temptation Island heeft zich bij slachtofferadvocaat Sébas Diekstra gemeld met psychische klachten na zijn of haar deelname aan het programma. Dat heeft de advocaat maandag desgevraagd laten weten. Oud-deelnemers Aylin en Efrain deden afgelopen zaterdag hun verhaal in het AD. Diekstra meldde later die dag met nog twee oud-deelnemers van het programma contact te hebben, daar komt nu dus een derde bij.

De verhalen van de vijf oud-deelnemers lijken op elkaar, stelt Diekstra. "Er blijkt op een vergelijkbare manier met hen te zijn omgegaan en druk op hen te zijn gezet." De oud-deelnemers van Temptation Island met wie Diekstra in gesprek is, hebben deelgenomen aan verschillende seizoenen van het programma. De advocaat verwacht dan ook dat nog meer oud-deelnemers zich melden, laat hij weten.

Naast de oud-deelnemers van Temptation Island hebben kandidaten van "vergelijkbare tv-programma's" zich bij de advocaat gemeld "met hele nare ervaringen waar ze psychische klachten aan over hebben gehouden". Diekstra is momenteel in gesprek met alle oud-deelnemers over mogelijke juridische stappen. De voormalige Temptation Island-deelnemers Aylin en Efrain kregen eerder 30.000 euro na mediationgesprekken, maar overwegen nu ook juridische stappen tegen RTL en Temptation Island-producent SimpelZodiak.

Diekstra verwacht dat er nog gesprekken plaatsvinden met RTL en SimpelZodiak. "Uiteraard schrijven we beide aan. Er zit een gedeelde verantwoordelijkheid in." Hoewel de productie van Temptation Island bij SimpelZodiak ligt, wordt het programma gekocht door RTL. "Als RTL het programma niet koopt, dan is er geen programma", aldus Diekstra. RTL en producent SimpelZodiak waren niet direct voor commentaar bereikbaar.

Meer uit Binnenland

Doodgestoken man in Egypte is 31-jarige uit Noord-Holland

DEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.

21 minuten geleden
Opnieuw dode wolf aangetroffen in Drenthe

ASSEN (ANP) - In Drenthe is bij het dorp Hijken (gemeente Midden-Drenthe) een dode wolf aangetroffen. Het dier is volgens de politie aangereden. De bestuurder van het voertuig dat bij de aanrijding betrokken was, heeft de politie woensdagochtend gebeld, meldt een politiewoordvoerder die berichtgeving door RTV Drenthe bevestigt. Het is de derde keer in ruim een week dat er in Drenthe een dode wolf is aangetroffen.

1 uur geleden
Armoedefonds: stijging armoede gevolg van politieke keuzes

ROSMALEN (ANP) - Dat armoede in Nederland vorig jaar is gestegen is "geen toeval, maar het gevolg van politieke keuzes", vindt het Armoedefonds. Woensdag bracht het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) cijfers naar buiten waaruit blijkt dat na een daling van vijf jaar de armoede in 2024 steeg.

1 uur geleden
OM: man (33) in Dronten aangehouden om plannen terreuraanslag

DRONTEN (ANP) - De politie heeft op 28 november een 33-jarige man uit Syrië aangehouden die mogelijk plannen had om een terroristische aanslag te plegen. De man verbleef sinds afgelopen zomer in een azc in Dronten, daar is hij ook aangehouden, meldt het Openbaar Ministerie woensdag.

1 uur geleden
Forse boete voor school om slechte beveiliging persoonsgegevens

DEN HAAG (ANP) - HAN University of Applied Sciences heeft van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) een boete gekregen van 175.000 euro voor het overtreden van de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). Dat meldt de AP.

2 uur geleden
Tubbergen betreurt dat inwoners zich niet genoeg gehoord voelden

TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.

5 uur geleden
Ombudsman: Tubbergen luisterde niet naar klachten over azc

DEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".

5 uur geleden