Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijfde lustrum Pride door corona opnieuw bescheiden van opzet

Vijfde lustrum Pride door corona opnieuw bescheiden van opzet

AMSTERDAM (ANP) - Voor het tweede jaar op rij wordt Pride Amsterdam als gevolg van de coronamaatregelen sober gevierd. Dat is dit jaar extra jammer, omdat Pride nu het 25-jarig jubileum zou vieren.

De versoberde viering betekent geen straat- en pleinfeesten en geen botenparade door de grachten, traditioneel het klapstuk van het grote lhbti-evenement. Desondanks staat er het nodige op het programma. Zo wordt op 7 augustus de Pride Walk gelopen, een mars voor vrijheid en gelijkheid, van de RAI naar de Dam.

In het Vondelpark is er de openluchttentoonstelling Celebrating Diversity, die aan de hand van foto's terugkijkt op 25 jaar Pride. Vanuit The Student Hotel (voor de gelegenheid omgedoopt tot The Pride Hotel) wordt weer 24 uur per dag Pride TV gemaakt, overal in Nederland gratis te zien via het tv-kanaal van OUTtv. In het Stadsarchief loopt tot en met 10 oktober de expositie Amsterdam Regenboogstad, 25 jaar Pride. Verder zijn er lezingen, documentaires en (muziek)voorstellingen van onder anderen Dolly Bellefleur.

Een deel van het openbaar vervoer in Amsterdam rijdt het komende jaar, tot na de Pride in 2022, in regenboogkleuren. De ov-bedrijven hebben drie bussen en een tram laten bestickeren met regenbogen en het woord 'welkom' in verschillende talen, om zichtbaar te maken "dat alle mensen welkom zijn in het openbaar vervoer en zich daarin veilig moeten voelen", aldus de betrokken vervoerders.

Vrijdag begon in Utrecht de Pride Pilgrimage. Een groep gelovige lhbti’ers loopt een pelgrimstocht langs elf kerken tussen Utrecht en Amsterdam, met in elke kerk een korte viering. De tocht eindigt zaterdagmiddag in de Westerkerk, bij het Homomonument.

Afgelopen donderdag sloeg André van Duin bij dat monument ceremonieel de eerste munt ter ere van 25 jaar Pride Amsterdam. Op de munt is een vuist met daarin de regenboogvlag afgebeeld.

Het thema is dit jaar 'Take pride in us'. Mensen worden uitgenodigd om trots te zijn op "iedereen die niet aan de hetero-norm voldoet", zei Pride-directeur Lucien Spee de Castillo Ruiz daarover.

Meer uit Binnenland

Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

37 minuten geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

7 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

9 uur geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

15 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

15 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

23 uur geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

23 uur geleden