Vijfde coronadode in Suriname, 48 mensen genezen
PARAMARIBO (ANP) - Op de dag dat Suriname twee coronadoden te betreuren heeft en er 21 nieuwe besmettingen zijn, zijn er ook 39 mensen genezen verklaard. In totaal zijn dat er nu 48. Het aantal positieve gevallen staat nu op 229. Het aantal doden staat op vijf, blijkt uit de laatste cijfers op de Surinaamse Covid-19-website.
Hoewel er nog steeds positieve gevallen bijkomen, lijkt de piek voorbij te zijn. Dat bleek uit de presentatie die het Covid-19 managementteam maandag hield tijdens de persconferentie.
Suriname heeft de eerste week van een totale lockdown achter de rug. Net als in veel andere landen ligt ook in Suriname de economie voor een groot deel plat. Steeds meer mensen doen daarom een beroep op de steun van de regering. Die is maandag begonnen met het verstrekken van pakketten met voedsel en andere eerste levensbehoeften.
Bij het complex van goud-multinational IamGold in het zuidelijke district Brokopondo zijn drie medewerkers positief getest. Volgens nieuwssite Starnieuws heeft de rest van de werknemers het werk inmiddels neergelegd omdat ze vinden dat het bedrijf te weinig doet om alle coronamaatregelen in orde te brengen. Het management is het hier niet mee eens en overweegt een gang naar de rechter.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
14 uur geleden