Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijfde coronadode in Suriname, 48 mensen genezen

Vijfde coronadode in Suriname, 48 mensen genezen

PARAMARIBO (ANP) - Op de dag dat Suriname twee coronadoden te betreuren heeft en er 21 nieuwe besmettingen zijn, zijn er ook 39 mensen genezen verklaard. In totaal zijn dat er nu 48. Het aantal positieve gevallen staat nu op 229. Het aantal doden staat op vijf, blijkt uit de laatste cijfers op de Surinaamse Covid-19-website.

Hoewel er nog steeds positieve gevallen bijkomen, lijkt de piek voorbij te zijn. Dat bleek uit de presentatie die het Covid-19 managementteam maandag hield tijdens de persconferentie.

Suriname heeft de eerste week van een totale lockdown achter de rug. Net als in veel andere landen ligt ook in Suriname de economie voor een groot deel plat. Steeds meer mensen doen daarom een beroep op de steun van de regering. Die is maandag begonnen met het verstrekken van pakketten met voedsel en andere eerste levensbehoeften.

Bij het complex van goud-multinational IamGold in het zuidelijke district Brokopondo zijn drie medewerkers positief getest. Volgens nieuwssite Starnieuws heeft de rest van de werknemers het werk inmiddels neergelegd omdat ze vinden dat het bedrijf te weinig doet om alle coronamaatregelen in orde te brengen. Het management is het hier niet mee eens en overweegt een gang naar de rechter.

Meer uit Buitenland

Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

31 minuten geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

1 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

3 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

3 uur geleden
Constitutionele crisis dreigt in Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.

4 uur geleden
Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

5 uur geleden
VN eisen duidelijkheid van VS over bombardement op school Iran

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden