Vijfde coronadode in Suriname, 48 mensen genezen
PARAMARIBO (ANP) - Op de dag dat Suriname twee coronadoden te betreuren heeft en er 21 nieuwe besmettingen zijn, zijn er ook 39 mensen genezen verklaard. In totaal zijn dat er nu 48. Het aantal positieve gevallen staat nu op 229. Het aantal doden staat op vijf, blijkt uit de laatste cijfers op de Surinaamse Covid-19-website.
Hoewel er nog steeds positieve gevallen bijkomen, lijkt de piek voorbij te zijn. Dat bleek uit de presentatie die het Covid-19 managementteam maandag hield tijdens de persconferentie.
Suriname heeft de eerste week van een totale lockdown achter de rug. Net als in veel andere landen ligt ook in Suriname de economie voor een groot deel plat. Steeds meer mensen doen daarom een beroep op de steun van de regering. Die is maandag begonnen met het verstrekken van pakketten met voedsel en andere eerste levensbehoeften.
Bij het complex van goud-multinational IamGold in het zuidelijke district Brokopondo zijn drie medewerkers positief getest. Volgens nieuwssite Starnieuws heeft de rest van de werknemers het werk inmiddels neergelegd omdat ze vinden dat het bedrijf te weinig doet om alle coronamaatregelen in orde te brengen. Het management is het hier niet mee eens en overweegt een gang naar de rechter.
Meer uit Buitenland
ITHACA (ANP/AFP) - De Cornell-universiteit in de Amerikaanse staat New York heeft evenementen van studentenkorpsen voor dit academisch jaar opgeschort. Dit na forse kritiek op de universiteit vanwege uitblijvend handelen na een vermeende groepsverkrachting binnen een van de studentenkorpsen in 2024. De belangrijkste aanklager in de staat nam begin oktober het onderzoek naar dat voorval over, om te wegen of dat wel goed was afgehandeld.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) ontkent dat een paar landen een heel nieuw voorstel voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting willen. De ministers van een aantal landen, waaronder buitenlandminister Tom Berendsen, hebben dat dinsdag tegen de pers gezegd. Die geluiden heeft Byrne in de vergaderzaal niet gehoord, zei de Ier na afloop van de vergadering.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia vinden dat ze met hun bezoek aan de Spaanse exclave Ceuta een schuld inlossen. Het koningspaar noemt het bezoek "iets waar al lange tijd naar werd uitgekeken en dat hard nodig" is. Dat schreef het koningspaar in het gastenboek van het gemeentehuis in Ceuta, meldt de Spaanse omroep RTVE.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Parijs zijn de aanhoudende onderwijsprotesten dinsdag uitgelopen op opstootjes met de ordediensten. Dat melden Franse media. Volgens een van de deelnemende vakbonden zijn in Frankrijk dinsdag circa 480.000 mensen op de been. De autoriteiten schatten dat aantal op circa 160.000, van wie circa 41.000 in Parijs.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is ontevreden over de onderhandelingsbox voor de nieuwe EU-meerjarenbegroting (MFF) van het Ierse voorzitterschap. Dat zei Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) dinsdag. Het voorstel van de Ieren "sluit niet aan bij wat Europa nodig heeft", zei hij op een persconferentie na afloop van een overleg met EU-ministers over de MFF.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het onderzoek naar het incident op een school nabij Marseille waarbij maandag een leerling een rector en docent verwondde met een jachtgeweer, is overgenomen door de Franse antiterrorisme-aanklager. Dat meldt BFMTV op gezag van dat kantoor. In een verklaring meldt de aanklager dat er aanwijzingen zijn dat de aanval geïnspireerd was door onlinegroepen waarin extreem geweld wordt verheerlijkt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een journalist uit Japan opgepakt op verdenking van spionage. Hij zou voor een Japanse inlichtingendienst informatie hebben verzameld over de Russische defensiecapaciteiten, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geleden