Vijf weerstations in Nederland al door tropische temperatuurgrens
HOUTEN (ANP) - Op vijf weerstations in Nederland is de temperatuur dinsdag om 10.00 uur al door de tropische grens van 30 graden gebroken, meldt Weeronline. Om 09.50 uur werd de 30 graden voor het eerst ergens in het land gehaald.
Volgens het weerbureau was het in Deelen - op de Veluwe - en in Hoek van Holland al 30,2 graden. Het warmst is het in Woensdrecht, daar geeft het kwik nu al 30,7 graden aan. Ook in Beek en in Wijk aan Zee is de grens van 30 graden bereikt.
De temperatuur stijgt dinsdag een stuk sneller dan maandag, weet Weeronline. In Ell werd het toen om 12.10 uur pas voor het eerst tropisch warm. "Dit komt doordat de lucht vandaag warmer is en gisteren trok in de ochtend ook wat sluierbewolking over het land", aldus het weerbureau. "In die zin is de warmte van vandaag wel iets om echt rekening mee te houden en niet hetzelfde als gisteren. De temperatuur komt vandaag op grote schaal in de buurt van onze lichaamstemperatuur en vanavond blijft het heel lang heet."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ook de internationale treinen hebben last van het winterweer in Nederland. Treinen van Eurostar, de ICE en Eurocity Direct rijden de rest van de dag niet meer naar Amsterdam, laat een woordvoerder van de NS weten.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben in 2025 ruim 137.000 kilo verboden vuurwerk in beslag genomen, waarvan ruim 25.000 kilo in de laatste twee dagen van het jaar. Dat blijkt uit de Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in de regio Amsterdam en bij Schiphol komt voorzichtig weer op gang, meldt de NS. Eerder op de maandag waren de stations in dat gebied onbereikbaar door het winterse weer, maar nu rijden er weer enkele treinen.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De sneeuw zorgt vooral in het midden van het land nog voor oponthoud op de weg. Volgens Rijkswaterstaat staat er tegen 14.00 uur nog zo'n 175 kilometer file.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land ligt het busvervoer ook de rest van de dag stil door sneeuw en gladheid op de weg. Zo rijden in de provincie Utrecht de hele dag geen bussen als gevolg van het winterse weer. Sinds 13.00 uur rijden er in de provincie ook geen trams meer. "De veiligheid van onze medewerkers en reizigers staat voorop", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in de regio verzorgt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS roept reizigers op zo mogelijk ruim voor de avondspits te reizen, omdat er rond 17.00 uur nieuwe "stevige sneeuwbuien" komen. De sneeuw valt op plekken verspreid over het land, en dus zal de hinder fors toenemen, aldus de vervoerder.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Het is druk bij verwarmingsbedrijven vanwege het koude weer. Er komen veel extra storingsmeldingen binnen en monteurs hebben het drukker dan normaal, zegt brancheorganisatie Techniek Nederland. "Ze kunnen het nog goed aan. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze lang in de kou zitten."
1 uur geleden