Vijf weerstations in Nederland al door tropische temperatuurgrens
HOUTEN (ANP) - Op vijf weerstations in Nederland is de temperatuur dinsdag om 10.00 uur al door de tropische grens van 30 graden gebroken, meldt Weeronline. Om 09.50 uur werd de 30 graden voor het eerst ergens in het land gehaald.
Volgens het weerbureau was het in Deelen - op de Veluwe - en in Hoek van Holland al 30,2 graden. Het warmst is het in Woensdrecht, daar geeft het kwik nu al 30,7 graden aan. Ook in Beek en in Wijk aan Zee is de grens van 30 graden bereikt.
De temperatuur stijgt dinsdag een stuk sneller dan maandag, weet Weeronline. In Ell werd het toen om 12.10 uur pas voor het eerst tropisch warm. "Dit komt doordat de lucht vandaag warmer is en gisteren trok in de ochtend ook wat sluierbewolking over het land", aldus het weerbureau. "In die zin is de warmte van vandaag wel iets om echt rekening mee te houden en niet hetzelfde als gisteren. De temperatuur komt vandaag op grote schaal in de buurt van onze lichaamstemperatuur en vanavond blijft het heel lang heet."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer risico's nemen op het stroomnet om een aansluitstop in het midden van het land te voorkomen, door een deel van de reserveruimte in te zetten. Dat schrijft staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Energie, CDA) in een Kamerbrief.
10 uur geleden