Vijf vuurwerkslachtoffers naar oogziekenhuis Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Na oudejaarsnacht zijn bij het Oogziekenhuis Rotterdam in totaal vijf slachtoffers van vuurwerk binnengebracht, meldt het ziekenhuis maandag. Twee mensen waren omstanders en staken zelf geen vuurwerk af.
Het ziekenhuis zegt dat mogelijk nog meer mensen uit andere regio's naar Rotterdam worden gebracht, maar volgens het oogziekenhuis is het niet waarschijnlijk dat het om grote aantallen gaat.
Volgens oogarts Tjeerd de Faber is door het landelijk vuurwerkverbod voor het tweede jaar op rij "een groot aantal mensen" oogletsel bespaard gebleven. "Ik kan er dan ook alleen maar voor pleiten dat het vuurwerkverbod een permanente aard krijgt en dat we tijdens komende jaarwisselingen nog minder patiënten hoeven te helpen."
Consumentenvuurwerk
De definitieve cijfers, waarin ook de landelijke aantallen oogletsel vanuit andere ziekenhuizen zijn opgenomen, worden eind deze maand bekendgemaakt.
Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) liepen tijdens de jaarwisseling van 2020/2021 47 mensen oogletsel op door vuurwerk. Het verbod op het afsteken van consumentenvuurwerk zorgde volgens het NOG voor 75 procent minder oogletsels door vuurwerk in vergelijking met het jaar daarvoor, toen er nog geen vuurwerkverbod was.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
8 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
19 uur geleden