Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf vervoerders willen openbaar vervoer in Utrecht verzorgen

Vijf vervoerders willen openbaar vervoer in Utrecht verzorgen

UTRECHT (ANP) - Vijf vervoerders willen het openbaar vervoer in de provincie Utrecht verzorgen vanaf 2025 tot en met 2035. De provincie Utrecht meldde dat Arriva, EBS, Keolis, Qbuzz en Transdev woensdag inschrijvingen hebben ingediend voor de aanbesteding van de twee concessies voor het Utrechtse openbaar vervoer.

Met zo'n concessie heeft een vervoerder het alleenrecht om openbaar vervoer te verzorgen in een bepaald gebied gedurende een vastgestelde periode. In juli 2023 startte de provincie de aanbesteding voor twee Utrechtse ov-concessies: Utrecht Binnen (bus en tram in de stad Utrecht en omgeving) en Utrecht Buiten (bus in het westelijk en oostelijk deel van de provincie, inclusief de stad Amersfoort).

"Ik ben erg blij dat er vanuit de markt zo veel interesse is voor de aanbesteding van het Utrechtse openbaar vervoer", schrijft gedeputeerde André van Schie (mobiliteit) in een memo aan de Provinciale Staten. "De komende tijd gaan deskundigen beoordelen welke twee vervoerders binnen het beschikbare budget het beste openbaar vervoer voor de Utrechtse reiziger bieden en dus de concessies mogen gaan uitvoeren." De provincie verwacht in juni dit jaar een besluit te nemen over de toekenning van de concessies.

Vorig najaar meldde de provincie Utrecht dat er een hardnekkig personeelstekort was in het stads- en streekvervoer. Vervoerder U-OV zag zich daardoor genoodzaakt te kiezen voor een tijdelijke, uitgeklede dienstregeling.

Meer uit Binnenland

Brekelmans: aanval VS op Iran kwam niet als een verrassing

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse bombardementen op Iran kwamen voor het kabinet niet als een verrassing. Dat heeft demissionair defensieminister Ruben Brekelmans gezegd in het televisieprogramma WNL op Zondag. Nederland was "niet formeel op de hoogte gesteld", maar zag de aanval wel aankomen, aldus de VVD-bewindsman.

18 minuten geleden
Politie tevreden over verloop Ringfestival, twee aanhoudingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie kijkt "zeer tevreden" terug op het verloop van het Festival op de Ring in Amsterdam zaterdag, zegt een woordvoerster zondag. Er zijn tijdens het evenement twee aanhoudingen verricht.

38 minuten geleden
Kabinet houdt extra veiligheidsberaad na aanval VS op Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) vindt de Amerikaanse aanval op nucleaire installaties in Iran "een verdere escalatie van een zorgwekkende situatie in het Midden-Oosten". Dat zegt de NSC-bewindsman in een bericht op X. Het kabinet komt later op zondag bijeen in de nationale veiligheidsraad.

1 uur geleden
NOS zendt extra journaals uit na aanval VS op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zondagochtend extra journaals uit in verband met de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in Iran. De nieuwsbulletins worden vanaf 09.00 uur uitgezonden op NPO 1. Daardoor vervallen enkele herhalingen, laat de NPO weten.

2 uur geleden
Ministerie waarschuwt Nederlanders in Midden-Oosten na aanval VS

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in Iran en andere landen in het Midden-Oosten gewaarschuwd voor escalatie van het conflict tussen Israël en Iran na de aanvallen van de VS op Iraanse nucleaire installaties.

3 uur geleden
Ruim 200.000 mensen bij 'druk maar beheersbaar' Ringfestival

AMSTERDAM (ANP) - Ruim 200.000 mensen hebben zaterdag een bezoek gebracht aan het Festival op de Ring in Amsterdam, dat volgens de organisatie zonder grote incidenten lijkt te zijn verlopen. "Op de meeste plekken was het druk maar beheersbaar", aldus een woordvoerder. Alleen de "highway rave" van Audio Obscura werd tijdelijk stilgelegd, omdat het daar zo druk werd dat mensen over de hekken klommen.

11 uur geleden
Tijdelijk stilgelegd feest Ringfestival gaat door na maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Het optreden op het Festival op de Ring in Amsterdam dat was stilgelegd omdat er bezoekers over de hekken waren geklommen, kan het laatste halfuur van het festival alsnog doorgaan. "We hebben extra maatregelen getroffen bij Audio Obscura", laat een woordvoerder van de organisatie weten. "Door politie en beveiliging samen is een veilige situatie gecreëerd, waardoor Audio Obscura het laatste halfuur weer open kan."

12 uur geleden