Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf spelers haken af bij Oranje vanwege virusinfectie

Vijf spelers haken af bij Oranje vanwege virusinfectie

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat zonder Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen naar Frankrijk voor het eerste duel in de EK-kwalificatie. Volgens de KNVB kampen deze vijf spelers allemaal met een virusinfectie. Een woordvoerder laat desgevraagd weten dat het in ieder geval niet om het coronavirus gaat.

Van deze vijf spelers hadden aanvaller Gakpo (Liverpool) en verdediger De Ligt (Bayern München) de grootste kans op een basisplaats vrijdag tegen Frankrijk. Doelman Verbruggen (Anderlecht), verdediger Botman (Newcastle United) en middenvelder Veerman (PSV) zaten voor het eerst bij de selectie.

Bondscoach Ronald Koeman heeft drie vervangers opgeroepen: doelman Kjell Scherpen (Vitesse), verdediger Stefan de Vrij (Internazionale) en middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München). Scherpen en Gravenberch zijn met Jong Oranje op trainingskamp in Spanje, maar vliegen donderdag naar Parijs om aan te sluiten bij het 'grote' Oranje. De Vrij komt vanuit Milaan naar Parijs. De selectie van Koeman bestaat dan uit 23 spelers.

Andere afhakers

De bondscoach vliegt aan het einde van de ochtend met twintig spelers van Amsterdam naar Parijs. Om 16.30 uur geeft Koeman samen met aanvoerder Virgil van Dijk een persconferentie in het Stade de France, waar Oranje aansluitend traint.

Het Nederlands elftal start de EK-kwalificatie vrijdag in het Stade de France in Saint-Denis, vlakbij Parijs, tegen de verliezend finalist van het WK. De aftrap is om 20.45 uur. Na dat duel gaat Koeman de samenstelling van zijn selectie opnieuw bekijken. Maandag neemt Oranje het in De Kuip op tegen Gibraltar.

Begin deze week haakten Frenkie de Jong en Steven Bergwijn al af. De middenvelder van FC Barcelona heeft een bovenbeenblessure, de aanvaller van Ajax een knieblessure. Koeman riep maandag Veerman en Donyell Malen op als vervangers.

Meer uit Voetbal

Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

7 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

9 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

9 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

10 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

12 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

12 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

13 uur geleden