Vijf spelers haken af bij Oranje vanwege virusinfectie
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat zonder Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen naar Frankrijk voor het eerste duel in de EK-kwalificatie. Volgens de KNVB kampen deze vijf spelers allemaal met een virusinfectie. Een woordvoerder laat desgevraagd weten dat het in ieder geval niet om het coronavirus gaat.
Van deze vijf spelers hadden aanvaller Gakpo (Liverpool) en verdediger De Ligt (Bayern München) de grootste kans op een basisplaats vrijdag tegen Frankrijk. Doelman Verbruggen (Anderlecht), verdediger Botman (Newcastle United) en middenvelder Veerman (PSV) zaten voor het eerst bij de selectie.
Bondscoach Ronald Koeman heeft drie vervangers opgeroepen: doelman Kjell Scherpen (Vitesse), verdediger Stefan de Vrij (Internazionale) en middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München). Scherpen en Gravenberch zijn met Jong Oranje op trainingskamp in Spanje, maar vliegen donderdag naar Parijs om aan te sluiten bij het 'grote' Oranje. De Vrij komt vanuit Milaan naar Parijs. De selectie van Koeman bestaat dan uit 23 spelers.
Andere afhakers
De bondscoach vliegt aan het einde van de ochtend met twintig spelers van Amsterdam naar Parijs. Om 16.30 uur geeft Koeman samen met aanvoerder Virgil van Dijk een persconferentie in het Stade de France, waar Oranje aansluitend traint.
Het Nederlands elftal start de EK-kwalificatie vrijdag in het Stade de France in Saint-Denis, vlakbij Parijs, tegen de verliezend finalist van het WK. De aftrap is om 20.45 uur. Na dat duel gaat Koeman de samenstelling van zijn selectie opnieuw bekijken. Maandag neemt Oranje het in De Kuip op tegen Gibraltar.
Begin deze week haakten Frenkie de Jong en Steven Bergwijn al af. De middenvelder van FC Barcelona heeft een bovenbeenblessure, de aanvaller van Ajax een knieblessure. Koeman riep maandag Veerman en Donyell Malen op als vervangers.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko noemde het bereiken van de halve finales van de Afrika Cup "historisch", maar hij waarschuwde meteen voor te veel euforie. "We hebben nog niets", sprak hij na de winst (2-0) op Kameroen in de kwartfinales.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
14 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
21 uur geleden