Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf plekken Kamp Westerbork benoemd tot 'object van herinnering'

Vijf plekken Kamp Westerbork benoemd tot 'object van herinnering'

WESTERBORK (ANP) - Vijf voorwerpen uit Herinneringscentrum Kamp Westerbork zijn vanaf zondag 'object van herinnering', horend bij de geschiedkundige Canon van Nederland. Minister Ingrid van Engelshoven van Cultuur onthult een speciaal bord bij barak 56, de plek waar gevangenen in de Tweede Wereldoorlog batterijen moesten bewerken. De andere vier objecten zijn het bord dat op de deportatietreinen vanuit Westerbork naar Auschwitz hing, de directeurswoning op het kamp, het Nationaal Monument op het kampterrein en de documentaire die kampcommandant Albert Gemmeker in 1944 liet maken over het kamp.

De Canon van Nederland bestaat uit vijftig vensters en is te zien in het Nationaal Openluchtmuseum in Arnhem. Bij elk venster zijn musea en historische locaties aangesloten. Daar zijn objecten te vinden die het beknopte verhaal van de Canon verder uitdiepen en toelichten. Kamp Westerbork hoort bij de vensters Anne Frank en de Tweede Wereldoorlog.

Directeur Gerdien Verschool van het herinneringscentrum vindt het belangrijk dat Westerbork Canon-museum is geworden. "De objecten verbinden ons p een aangrijpende manier met de geschiedenis van het kamp vanaf 1939. Hopelijk inspireert dat de bezoekers om nog meer over de Tweede Wereldoorlog te leren", zegt zij.

Meer uit Binnenland

Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

31 minuten geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

55 minuten geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

2 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

3 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

3 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

3 uur geleden
Enkele tientallen mensen bij inloopbijeenkomst Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.

4 uur geleden