Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf plekken Kamp Westerbork benoemd tot 'object van herinnering'

Vijf plekken Kamp Westerbork benoemd tot 'object van herinnering'

WESTERBORK (ANP) - Vijf voorwerpen uit Herinneringscentrum Kamp Westerbork zijn vanaf zondag 'object van herinnering', horend bij de geschiedkundige Canon van Nederland. Minister Ingrid van Engelshoven van Cultuur onthult een speciaal bord bij barak 56, de plek waar gevangenen in de Tweede Wereldoorlog batterijen moesten bewerken. De andere vier objecten zijn het bord dat op de deportatietreinen vanuit Westerbork naar Auschwitz hing, de directeurswoning op het kamp, het Nationaal Monument op het kampterrein en de documentaire die kampcommandant Albert Gemmeker in 1944 liet maken over het kamp.

De Canon van Nederland bestaat uit vijftig vensters en is te zien in het Nationaal Openluchtmuseum in Arnhem. Bij elk venster zijn musea en historische locaties aangesloten. Daar zijn objecten te vinden die het beknopte verhaal van de Canon verder uitdiepen en toelichten. Kamp Westerbork hoort bij de vensters Anne Frank en de Tweede Wereldoorlog.

Directeur Gerdien Verschool van het herinneringscentrum vindt het belangrijk dat Westerbork Canon-museum is geworden. "De objecten verbinden ons p een aangrijpende manier met de geschiedenis van het kamp vanaf 1939. Hopelijk inspireert dat de bezoekers om nog meer over de Tweede Wereldoorlog te leren", zegt zij.

Meer uit Binnenland

Jetten: Trump gebruikt niet de juiste taal richting Zelensky

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.

58 minuten geleden
Kapperszaak aan Liesveld in Vlaardingen beschoten

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.

3 uur geleden
Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

6 uur geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

6 uur geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

7 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

9 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

9 uur geleden