Vijf op Dam aangehouden verdachten weer vrij
AMSTERDAM (ANP) - De vijf verdachten die zaterdag zijn aangehouden op de Dam in Amsterdam, zijn weer op vrije voeten. Een politiewoordvoerster zegt dat ze nog wel verdachte blijven. Het Openbaar Ministerie zal zich over de verdenkingen buigen.
Drie mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en het niet opvolgen van een bevel. Eerder waren al twee mensen aangehouden omdat zij wilden demonstreren, terwijl dat daar op dat moment niet mocht. Een van hen was de voorman van de radicaal-rechtse organisatie Pegida, Edwin Wagensveld. Op X noemt hij de aanhouding absurd. Een verdere verklaring van hem laat op zich wachten, omdat hij in de nacht op de terugweg naar huis een auto-ongeluk op de snelweg heeft gehad. Zijn auto is total loss geraakt en weggesleept.
Op de Dam zou eerst een pro-Palestijnse protestactie worden gehouden, maar die werd door de gemeente Amsterdam verboden. Volgens de burgemeester en de politie was het te risicovol om een protest te houden op de Dam, op de drukste winkeldag van het jaar. De organisatoren stapten nog naar de rechter, maar die gaf de gemeente in een kort geding vrijdag gelijk.
De demonstratie vond daarom plaats bij de Stopera. Demonstranten liepen daarna een tocht naar het Museumplein. Daarbij is een vrouw aangehouden. Ze had een mes bij zich en een bord met de tekst ACAB, wat staat voor All Cops Are Bastards. Ook zij is inmiddels op vrije voeten. Voor haar geldt eveneens dat het OM hierover later een besluit neemt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
14 uur geleden