Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf op Dam aangehouden verdachten weer vrij

Vijf op Dam aangehouden verdachten weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - De vijf verdachten die zaterdag zijn aangehouden op de Dam in Amsterdam, zijn weer op vrije voeten. Een politiewoordvoerster zegt dat ze nog wel verdachte blijven. Het Openbaar Ministerie zal zich over de verdenkingen buigen.

Drie mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en het niet opvolgen van een bevel. Eerder waren al twee mensen aangehouden omdat zij wilden demonstreren, terwijl dat daar op dat moment niet mocht. Een van hen was de voorman van de radicaal-rechtse organisatie Pegida, Edwin Wagensveld. Op X noemt hij de aanhouding absurd. Een verdere verklaring van hem laat op zich wachten, omdat hij in de nacht op de terugweg naar huis een auto-ongeluk op de snelweg heeft gehad. Zijn auto is total loss geraakt en weggesleept.

Op de Dam zou eerst een pro-Palestijnse protestactie worden gehouden, maar die werd door de gemeente Amsterdam verboden. Volgens de burgemeester en de politie was het te risicovol om een protest te houden op de Dam, op de drukste winkeldag van het jaar. De organisatoren stapten nog naar de rechter, maar die gaf de gemeente in een kort geding vrijdag gelijk.

De demonstratie vond daarom plaats bij de Stopera. Demonstranten liepen daarna een tocht naar het Museumplein. Daarbij is een vrouw aangehouden. Ze had een mes bij zich en een bord met de tekst ACAB, wat staat voor All Cops Are Bastards. Ook zij is inmiddels op vrije voeten. Voor haar geldt eveneens dat het OM hierover later een besluit neemt.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

6 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

9 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

13 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

23 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

23 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

23 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

23 uur geleden