Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf op Dam aangehouden verdachten weer vrij

Vijf op Dam aangehouden verdachten weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - De vijf verdachten die zaterdag zijn aangehouden op de Dam in Amsterdam, zijn weer op vrije voeten. Een politiewoordvoerster zegt dat ze nog wel verdachte blijven. Het Openbaar Ministerie zal zich over de verdenkingen buigen.

Drie mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en het niet opvolgen van een bevel. Eerder waren al twee mensen aangehouden omdat zij wilden demonstreren, terwijl dat daar op dat moment niet mocht. Een van hen was de voorman van de radicaal-rechtse organisatie Pegida, Edwin Wagensveld. Op X noemt hij de aanhouding absurd. Een verdere verklaring van hem laat op zich wachten, omdat hij in de nacht op de terugweg naar huis een auto-ongeluk op de snelweg heeft gehad. Zijn auto is total loss geraakt en weggesleept.

Op de Dam zou eerst een pro-Palestijnse protestactie worden gehouden, maar die werd door de gemeente Amsterdam verboden. Volgens de burgemeester en de politie was het te risicovol om een protest te houden op de Dam, op de drukste winkeldag van het jaar. De organisatoren stapten nog naar de rechter, maar die gaf de gemeente in een kort geding vrijdag gelijk.

De demonstratie vond daarom plaats bij de Stopera. Demonstranten liepen daarna een tocht naar het Museumplein. Daarbij is een vrouw aangehouden. Ze had een mes bij zich en een bord met de tekst ACAB, wat staat voor All Cops Are Bastards. Ook zij is inmiddels op vrije voeten. Voor haar geldt eveneens dat het OM hierover later een besluit neemt.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

32 minuten geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

3 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

3 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

7 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

8 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

12 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

13 uur geleden