Vijf Nederlandse voetbalsters genomineerd voor wereldelftal
ZÜRICH (ANP) - Vijf Nederlandse voetbalsters maken kans om te worden opgenomen in het wereldelftal van 2020. Sari van Veenendaal (PSV), Stefanie van der Gragt (Ajax), Daniëlle van de Donk (Arsenal), Lieke Martens (FC Barcelona) en Vivianne Miedema (Arsenal) staan op de kandidatenlijst van 55 speelsters, die is opgesteld door de internationale spelersvakbond FIFPRO en de mondiale voetbalbond FIFA.
Alle profvoetballers ter wereld kunnen hun stem uitbrengen. Volgende week donderdag, 17 december, wordt het 'beste' elftal van 2020 gepresenteerd op het FIFA-gala The Best, dat vanwege de coronacrisis online wordt gehouden. Keepster Van Veenendaal kreeg vorig jaar een plek in het wereldelftal van 2019. Ze werd toen ook gekozen tot beste keepster ter wereld.
Miedema is niet alleen genomineerd voor het wereldelftal, maar ze behoort ook tot de elf kandidaten voor de prijs voor de beste voetbalster van het jaar. Bij de mannen geldt dat voor Virgil van Dijk, de aanvoerder van Oranje. Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters maakt kans om te worden gekozen tot beste coach van een vrouwenteam.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden