Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

Het duel tussen Colombia en Portugal op 27 juni in Miami is vooralsnog het populairst. Ook is er veel belangstelling voor de wedstrijden: Brazilië - Marokko, Mexico - Zuid-Korea, Ecuador - Duitsland en Schotland - Brazilië. Inwoners van de drie gastlanden hebben de meeste tickets besteld, gevolgd door fans uit Colombia, Engeland, Ecuador, Brazilië, Argentinië, Schotland, Duitsland, Australië, Frankrijk en Panama. Voor de 104 duels van het grootste WK ooit zijn ruim 6 miljoen tickets beschikbaar.

Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen. FSE heeft FIFA opgeroepen onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken. Volgens FSE kost het een fan minstens 6900 dollar (ongeveer 6000 euro) om zijn of haar team van de eerste wedstrijd tot en met de finale te volgen. Dat is bijna vijf keer meer dan tijdens het laatste WK in Qatar.

Categorieën

Het Nederlands elftal speelt in groep F tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Zweden, Oekraïne, Polen en Albanië. De KNVB heeft voor ieder duel recht op 8 procent van de beschikbare kaarten. De bond heeft afgelopen week fans geïnformeerd over de kaartverkoop.

De ticketprijzen zijn verdeeld over drie categorieën. Voor het duel met Tunesië is het goedkoopste ticket 180 dollar, omgerekend ongeveer 153 euro. De duurste kaart voor deze poulewedstrijd kost 500 dollar, zo'n 425 euro. Voor de wedstrijden tegen Japan en de winnaar van de play-off is het goedkoopste kaartje 188 euro. De duurste tickets voor die duels lopen op tot 510 euro. Vanaf de knock-outfase schieten de prijzen verder omhoog.

Nederlandse roots

De FIFA hanteert een 'variabele prijsstrategie', waarbij de bedragen reageren op de vraag. Zo kan het zijn dat een evenement waar veel vraag naar is, aanvankelijk veel duurder is dan later, wanneer het bijvoorbeeld niet uitverkocht raakt. De FIFA pakt 15 procent op kaarten die via een speciaal platform worden doorverkocht.

Het is nog niet bekend hoeveel fans van Oranje met een kaart van de KNVB naar het WK willen. In Amerika en Canada wonen veel mensen met Nederlandse roots die al tickets via de FIFA hebben aangevraagd.

Meer uit Voetbal

NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

36 minuten geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

2 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

6 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

19 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

23 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

23 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

1 dag geleden