Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf maanden verkeershinder door werkzaamheden brug A7 Purmerend

Vijf maanden verkeershinder door werkzaamheden brug A7 Purmerend

PURMEREND (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) begint maandag met de versteviging van de brug in de A7 over het Noordhollandsch Kanaal bij Purmerend. De werkzaamheden gaan vijf maanden duren. Weggebruikers moeten gedurende die periode rekening houden met forse verkeershinder in de vorm van versmalde rijstroken, een lagere maximumsnelheid en afgesloten op- en afritten. De extra reistijd kan oplopen tot een uur.

Automobilisten kunnen de komende vijf maanden beter carpoolen, omreizen of het openbaar vervoer nemen, zegt Rijkswaterstaat. Om dit te stimuleren stelt RWS gratis NS-kortingskaarten beschikbaar die binnenkort online kunnen worden aangevraagd. De NS zet voor een deel langere treinen in tijdens de maanden dat er aan de brug wordt gewerkt. Regionale vervoerder MeerPlus past de dienstregeling doordeweeks aan waardoor bussen in de spits meer tijd hebben om de route te rijden.

Om sluipverkeer te voorkomen, worden in de regio verschillende wegen in de ochtend- en avondspits afgesloten voor doorgaand verkeer. Bewoners van de regio krijgen hiervoor een ontheffing. De provincie Noord-Holland sluit bovendien tussen Oosthuizen en Edam en tussen Oudendijk en Oosthuizen twee parallelwegen af om te voorkomen dat mensen bij file op de provinciale weg de parallelweg nemen, die veel wordt gebruikt door fietsers en bestemmingsverkeer. In het gebied worden weginspecteurs en verkeersregelaars op de motor ingezet om alles in goede banen te leiden.

Het Dijklander Ziekenhuis, dat vestigingen heeft in Purmerend en in Hoorn, maakt zich zorgen over de gevolgen van de werkzaamheden voor de bereikbaarheid van het ziekenhuis voor patiënten, bezoekers en medewerkers. Om van de ene naar de andere locatie te komen, maken ambulances vaak gebruik van de brug. Het ziekenhuis vreest onder meer dat het door de verwachte drukte kan gebeuren dat er geen rijstroken vrij zijn voor hulpdiensten.

Meer uit Binnenland

Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

1 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

4 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

16 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

16 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

17 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

18 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

21 uur geleden