Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf maanden verkeershinder door werkzaamheden brug A7 Purmerend

Vijf maanden verkeershinder door werkzaamheden brug A7 Purmerend

PURMEREND (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) begint maandag met de versteviging van de brug in de A7 over het Noordhollandsch Kanaal bij Purmerend. De werkzaamheden gaan vijf maanden duren. Weggebruikers moeten gedurende die periode rekening houden met forse verkeershinder in de vorm van versmalde rijstroken, een lagere maximumsnelheid en afgesloten op- en afritten. De extra reistijd kan oplopen tot een uur.

Automobilisten kunnen de komende vijf maanden beter carpoolen, omreizen of het openbaar vervoer nemen, zegt Rijkswaterstaat. Om dit te stimuleren stelt RWS gratis NS-kortingskaarten beschikbaar die binnenkort online kunnen worden aangevraagd. De NS zet voor een deel langere treinen in tijdens de maanden dat er aan de brug wordt gewerkt. Regionale vervoerder MeerPlus past de dienstregeling doordeweeks aan waardoor bussen in de spits meer tijd hebben om de route te rijden.

Om sluipverkeer te voorkomen, worden in de regio verschillende wegen in de ochtend- en avondspits afgesloten voor doorgaand verkeer. Bewoners van de regio krijgen hiervoor een ontheffing. De provincie Noord-Holland sluit bovendien tussen Oosthuizen en Edam en tussen Oudendijk en Oosthuizen twee parallelwegen af om te voorkomen dat mensen bij file op de provinciale weg de parallelweg nemen, die veel wordt gebruikt door fietsers en bestemmingsverkeer. In het gebied worden weginspecteurs en verkeersregelaars op de motor ingezet om alles in goede banen te leiden.

Het Dijklander Ziekenhuis, dat vestigingen heeft in Purmerend en in Hoorn, maakt zich zorgen over de gevolgen van de werkzaamheden voor de bereikbaarheid van het ziekenhuis voor patiënten, bezoekers en medewerkers. Om van de ene naar de andere locatie te komen, maken ambulances vaak gebruik van de brug. Het ziekenhuis vreest onder meer dat het door de verwachte drukte kan gebeuren dat er geen rijstroken vrij zijn voor hulpdiensten.

Meer uit Binnenland

Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

7 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

9 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

9 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

11 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

12 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

12 uur geleden
Premiers Curaçao en Aruba vragen bevolking kalm te blijven

WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.

13 uur geleden