Vijf maanden cel voor prikincident op Haags festival
DEN HAAG (ANP) - De Georgiër Levan V. is dinsdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden voor mishandeling van een vrouw op een dancefestival. V. zou een vrouw met een injectienaald hebben geprikt tijdens Den Haag Outdoor, half juni in het Zuiderpark.
Meerdere getuigen zagen de 31-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats op het festival meerdere mensen prikken met een injectienaald. V. is vervolgd voor één incident. Bij deze vrouw is door de medische dienst een rood puntje op de achterkant van haar bovenbeen gevonden. Volgens de medische dienst ging het "vrijwel zeker" om een prikgaatje. Ze is naar het ziekenhuis gebracht en voelde zich draaierig. Ze is niet buiten bewustzijn geweest.
De rechter sprak van een unieke zaak. "We spreken hier over een relatief nieuw fenomeen, needle spiking. En u bent de eerste verdachte die hiervoor voor de rechter komt." Hij noemde de zaak "te bizar voor woorden". "U heeft haar zo maar, uit het niets gestoken. Onacceptabel."
Signaal
Er was een celstraf van drie maanden geëist. De officier van justitie sprak van "een ernstige inbreuk van de lichamelijke integriteit". Ze vindt dat een "duidelijk signaal" moet worden gegeven en eiste daarom een onvoorwaardelijke celstraf. De rechter was dat met haar eens, hij vond zelfs een nog duidelijker signaal passend. "Het is vreselijk wat u gedaan heeft, dat kan echt niet. Het moet duidelijk zijn dat dit niet getolereerd wordt. Dit moet gewoon stoppen."
De verdachte die ter plekke op het festival werd aangehouden, had een injectiespuit bij zich met daarin restanten van een substantie. Hij zat sindsdien in de cel. Na onderzoek bleek de naald stoffen te bevatten die voorkomen in cocaïne, heroïne en versnijdingsmiddelen.
Kiespijn
V. erkent dat hij een spuit bij zich had, maar benadrukt dat hij nooit iemand daarmee heeft gestoken. Hij had last van kiespijn en daarom had hij naar eigen zeggen de spuit. "Ik word beschuldigd van iets wat ik niet heb gedaan." Zijn advocaat meende dat er geen bewijs is dat V. iemand heeft gestoken en vroeg om vrijspraak. V. zei direct na de uitspraak dat hij in beroep wil gaan.
Het slachtoffer was erg geschrokken, vertelde haar advocaat. Ze heeft verschillende onderzoeken laten doen - en moet er ook over een paar maanden nog een doen - om zeker te weten dat ze niet besmet is geraakt door een mogelijk vervuilde naald.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Museum heeft een voor het museum iconisch schilderij verworven op de kunstbeurs PAN. Het is Musicerende Amsterdamse Burgerweeshuismeisjes (1889) van Thérèse Schwartze. Het laat een groepje zingende meisjes zien in de rood-zwarte jurken die alle jonge bewoonsters van het weeshuis droegen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kunstbeurs PAN Amsterdam in de RAI heeft afgelopen week 44.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 2000 minder dan de editie van vorig jaar. Toch is directeur Mark Grol tevreden. "We hebben belangrijke verkopen gezien in uiteenlopende segmenten, van oude meesters en moderne kunst tot Aziatische kunst en bijzondere verzamelobjecten."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag vier mensen aangehouden tijdens de Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam. Verder is het protest volgens de politie rustig en beheerst verlopen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 17.15 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam, zien ANP-verslaggevers. Daarmee is de mars tegen de oorlog in Gaza ten einde gekomen. De demonstranten liepen vanaf het Museumplein een ronde om het Vondelpark en kwamen gedurende de middag in groepen terug op het plein.
5 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.
8 uur geleden