Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf klanten minderjarige prostituee opgepakt

Vijf klanten minderjarige prostituee opgepakt

ARNHEM (ANP) - De politie heeft vijf klanten die ervan worden verdacht een minderjarige prostituee te hebben bezocht aangehouden. Dat meldt de politie vrijdag. Eerder werden al twee mannen, een van 22 jaar uit Dordrecht en een van 32 jaar uit Apeldoorn, aangehouden op verdenking van mensenhandel. Zij zijn hoofdverdachten in de zaak.

De klanten kwamen in beeld na de arrestatie van de twee hoofdverdachten, die de minderjarige zouden hebben gedwongen seks te hebben tegen betaling. De hoofdverdachten zitten nog vast. De aangehouden klanten, mannen van 22 tot 35 jaar uit Arnhem en omgeving, konden na verhoor weer gaan, maar blijven wel verdachten in de zaak.

De politie meldt verder dat het Openbaar Ministerie om minderjarigen beter te beschermen steeds vaker mensen vervolgt voor ontucht met een jongere die zich prostitueert. "De wet is specifiek gericht op de bescherming van minderjarigen die zich beschikbaar stellen voor seksuele handelingen tegen betaling met een derde", aldus de politie. Daders kunnen maximaal vier jaar cel krijgen. De verscherpte aanpak heeft als doel (potentiële) klanten van minderjarige prostituees ervan te doordringen dat zij zich schuldig maken aan een ernstig strafbaar feit en dat zij hierdoor schade toebrengen aan de minderjarige, geeft de politie aan. "Zij zijn zelf verantwoordelijk voor het herkennen van signalen dat er iets niet klopt."

Meer uit Binnenland

Doden en gewonden bij busongeluk met Nederlanders in Zwitserland

SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.

10 minuten geleden
Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

7 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

7 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

7 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

7 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

8 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

8 uur geleden