Vijf journalisten in Gaza gedood door Israëlische luchtaanvallen
NUSEIRAT (ANP/RTR) - Vijf journalisten zijn donderdag gedood doordat hun voertuig werd geraakt in de buurt van het Al-Awda ziekenhuis in Nuseirat in Gaza tijdens Israëlische luchtaanvallen, melden lokale medische autoriteiten. De journalisten werkten voor televisiezender Al-Quds Al-Youm. Palestijnse media en lokale verslaggevers stellen dat het voertuig was gemarkeerd als mediawagen en dat de journalisten de auto gebruikten om verslag te doen vanuit het ziekenhuis en het vluchtelingenkamp Nuseirat.
Bij andere Israëlische luchtaanvallen, op een huis in de wijk Zeitoun in Gaza-Stad, kwamen donderdag ook nog vijf andere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond, melden lokale artsen. Zij waarschuwen bovendien dat het dodental nog kan oplopen omdat veel mensen onder het puin vastzitten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.
24 minuten geledenLUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.
36 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
2 uur geleden