Vijf jaar stadionverbod voor racisme tegen Balotelli
ROME (ANP/RTR) - Een 38-jarige supporter van de Italiaanse voetbalclub Hellas Verona heeft een Europees stadionverbod van vijf jaar gekregen voor racistische bejegening van Mario Balotelli. Op basis van tv-beelden en verklaringen van betrokkenen werd de man aangewezen als initiator van de racistische liedjes die supporters van Verona begin november zongen tijdens de thuiswedstrijd tegen Brescia, de club van de spits.
Balotelli was de apengeluiden en andere racistische bejegeningen in de tweede helft zo zat, dat hij de bal oppakte en die hard in het vak schoot waar de liedjes vandaan kwamen. De Italiaan met Ghanese roots wilde van het veld lopen, maar werd door de andere spelers overgehaald om door te voetballen. In de slotfase kwam de 29-jarige international zelfs nog tot scoren (2-1). De Italiaanse bond besloot dat het betreffende vak in het stadion van Hellas Verona voor straf één wedstrijd leeg moest blijven.
Balotelli was onlangs weer mikpunt van racisme, dit keer door fans van Lazio. De Romeinse club kreeg een boete van 20.000 euro. De politie probeert ook uit te zoeken welke fans van Lazio zich schuldig hebben gemaakt aan racisme.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
41 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
2 uur geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
4 uur geleden