Vijf jaar stadionverbod voor racisme tegen Balotelli
ROME (ANP/RTR) - Een 38-jarige supporter van de Italiaanse voetbalclub Hellas Verona heeft een Europees stadionverbod van vijf jaar gekregen voor racistische bejegening van Mario Balotelli. Op basis van tv-beelden en verklaringen van betrokkenen werd de man aangewezen als initiator van de racistische liedjes die supporters van Verona begin november zongen tijdens de thuiswedstrijd tegen Brescia, de club van de spits.
Balotelli was de apengeluiden en andere racistische bejegeningen in de tweede helft zo zat, dat hij de bal oppakte en die hard in het vak schoot waar de liedjes vandaan kwamen. De Italiaan met Ghanese roots wilde van het veld lopen, maar werd door de andere spelers overgehaald om door te voetballen. In de slotfase kwam de 29-jarige international zelfs nog tot scoren (2-1). De Italiaanse bond besloot dat het betreffende vak in het stadion van Hellas Verona voor straf één wedstrijd leeg moest blijven.
Balotelli was onlangs weer mikpunt van racisme, dit keer door fans van Lazio. De Romeinse club kreeg een boete van 20.000 euro. De politie probeert ook uit te zoeken welke fans van Lazio zich schuldig hebben gemaakt aan racisme.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
53 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
19 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
22 uur geleden