Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf jaar cel en tbs voor poging tot doodslag op thuishulp

Vijf jaar cel en tbs voor poging tot doodslag op thuishulp

UTRECHT (ANP) - Een 49-jarige man heeft vijf jaar cel en tbs gekregen omdat hij vorig jaar mei probeerde een thuishulp te doden door haar met een steen op het hoofd te slaan en probeerde haar nek te breken. De rechtbank in Utrecht rekent het hem zwaar aan dat hij tijdens een verblijf in een tbs-kliniek voor een eerdere veroordeling niet terugkwam van onbegeleid verlof en de vrouw aanviel.

Dat gebeurde in een woning in Utrecht waar de vrouw aan het werk was. De man viel haar onverwacht in de keuken aan door haar op het hoofd te slaan met een tas waar een steen in zat. De vrouw vluchtte naar de voordeur, waar hij haar bij de nek pakte en hard heen en weer schudde alsof hij haar nek wou breken. De man bleek de nacht te hebben doorgebracht bij de bewoonster van het huis en was onder invloed van drank en drugs.

De veroordeelde heeft een strafblad met ernstige geweldsmisdrijven, waarvoor hij eerder al lange gevangenisstraffen en tbs heeft gekregen. De rechtbank constateert dat die tbs-behandeling nauwelijks heeft geholpen en dat zijn persoonlijkheidsstoornis opspeelt als hij weer een beetje vrijheid krijgt, in combinatie met het gebruik van drank en drugs.

De straf is hetzelfde als de eis van de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

2 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

3 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

6 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

8 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

8 uur geleden
Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

10 uur geleden