Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf jaar cel en tbs voor dodelijke sprong met kinderen in IJssel

Vijf jaar cel en tbs voor dodelijke sprong met kinderen in IJssel

ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige moeder is donderdag veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor de moord op haar baby. Ze sprong op 13 oktober 2022 met twee van haar kinderen bij Kampen in de IJssel. Haar baby van 1,5 jaar oud overleefde het koude water niet.

Op beelden van een bewakingscamera was te zien dat Saba M. met haar vier kinderen arriveerde bij de kade achter een rij opslagloodsen op een industrieterrein aan de rand van Kampen. Ze zat vervolgens met haar twee jongste kinderen minutenlang in de regen op de grond. Haar twee oudste kinderen stonden voor haar en blokkeerden haar tot twee keer toe de weg naar het water, zo oordeelt de rechtbank. Van een ongeluk, zoals M. verklaarde, was volgens de rechters geen sprake.

Behalve voor de moord op haar jongste kind is ze ook veroordeeld voor een poging tot moord op haar 3-jarige dochter. Ze sprong op een plek in het water waarvan ze wist dat ze er niet meer zelfstandig uit konden komen, aldus de rechtbank. De celstraf is "lager dan bij een gemiddelde moord", zei de rechter. Dat is vanwege haar psychische stoornis, maar ook omdat ze als moeder zelf verder moet zonder haar jongste dochter. Bovendien zijn haar andere kinderen uit huis geplaatst.

Ingrijpen van omstanders

De rechters zien duidelijk uit de beelden dat haar twee oudste kinderen er alles aan deden om de sprong van moeder Saba te voorkomen. Dat ze daar alleen kwam om met de vier kinderen de eendjes en vogels te voeren, blijkt niet uit de beelden. "Aandacht voor eendjes, vissen of vogels hebben zij niet", aldus de rechter. Dat haar 3-jarige dochter en de verdachte de sprong overleefden, was te danken aan heldhaftig ingrijpen van omstanders.

Tegen de vrouw was zeven jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

6 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

6 uur geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

9 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

10 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

10 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

10 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

10 uur geleden