Vijf jaar cel en tbs voor dodelijke sprong met kinderen in IJssel
ZWOLLE (ANP) - Een 39-jarige moeder is donderdag veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor de moord op haar baby. Ze sprong op 13 oktober 2022 met twee van haar kinderen bij Kampen in de IJssel. Haar baby van 1,5 jaar oud overleefde het koude water niet.
Op beelden van een bewakingscamera was te zien dat Saba M. met haar vier kinderen arriveerde bij de kade achter een rij opslagloodsen op een industrieterrein aan de rand van Kampen. Ze zat vervolgens met haar twee jongste kinderen minutenlang in de regen op de grond. Haar twee oudste kinderen stonden voor haar en blokkeerden haar tot twee keer toe de weg naar het water, zo oordeelt de rechtbank. Van een ongeluk, zoals M. verklaarde, was volgens de rechters geen sprake.
Behalve voor de moord op haar jongste kind is ze ook veroordeeld voor een poging tot moord op haar 3-jarige dochter. Ze sprong op een plek in het water waarvan ze wist dat ze er niet meer zelfstandig uit konden komen, aldus de rechtbank. De celstraf is "lager dan bij een gemiddelde moord", zei de rechter. Dat is vanwege haar psychische stoornis, maar ook omdat ze als moeder zelf verder moet zonder haar jongste dochter. Bovendien zijn haar andere kinderen uit huis geplaatst.
Ingrijpen van omstanders
De rechters zien duidelijk uit de beelden dat haar twee oudste kinderen er alles aan deden om de sprong van moeder Saba te voorkomen. Dat ze daar alleen kwam om met de vier kinderen de eendjes en vogels te voeren, blijkt niet uit de beelden. "Aandacht voor eendjes, vissen of vogels hebben zij niet", aldus de rechter. Dat haar 3-jarige dochter en de verdachte de sprong overleefden, was te danken aan heldhaftig ingrijpen van omstanders.
Tegen de vrouw was zeven jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De nabestaanden van Peter R. de Vries hebben een dubbel gevoel overgehouden aan de uitspraak van het gerechtshof donderdag in het hoger beroep van de moordzaak van de 64-jarige journalist, zei Annemiek van Spanje, de advocaat van de familie.
1 uur geledenDOLDERSUM (ANP) - Voor de tweede dag op rij is een dode wolf aangetroffen in Drenthe. De politie heeft hiervan een melding gekregen en doet volgens een woordvoerster zoals gebruikelijk onderzoek, ook naar de mogelijke doodsoorzaak. Officieel moet nog worden vastgesteld dat het ook daadwerkelijk om een wolf gaat.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het dodelijke ongeluk met de Stint op 20 september 2018 in Oss heeft de levens van de nabestaanden ingrijpend veranderd. "Mijn leven stortte in en ik krijg het niet meer opgebouwd zoals ik zou willen. Ik zie wel licht in de verte, maar ik kom er niet", zei de moeder van Dana (8) en Liva (4), die bij het ongeluk om het leven kwamen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag in hoger beroep straffen tot 27,5 jaar cel opgelegd in de strafzaak over de moord op Peter R. de Vries. De hoogste straffen zijn voor Delano G. (26) en Kamil E. (39). Krystian M. (30) kreeg 26 jaar en een maand.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Rijksmuseum krijgt een vestiging in Eindhoven. Het nieuw te bouwen museum toont werken uit de wereldberoemde collectie en komt aan de Dommel, vlak bij het station. Dat maakten het museum en de gemeente Eindhoven donderdag bekend. Het plan is dat het over zes tot acht jaar de deuren opent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De problemen met de verouderde Haringvlietbrug zijn erger dan gedacht. In de lassen van de ondersteuningsbalk onder een van de rijstroken zit vermoeiing, meldt demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat in een brief aan de Tweede Kamer. "Bij deze lassen kunnen kleine scheurtjes plotseling doorscheuren."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS is bezorgd over de huidige staat en de toekomst van de spoorinfrastructuur. Zo reageert NS-directeur Wouter Koolmees op het bericht dat ProRail alleen nog maar noodzakelijk onderhoud kan doen en zich dus niet kan richten op de toekomstbestendigheid van het spoor. Dat komt omdat de spoorbeheerder kampt met een personeels- en geldtekort.
3 uur geleden