Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf finales voor olympisch kampioen Hashimoto bij WK turnen

Vijf finales voor olympisch kampioen Hashimoto bij WK turnen

KITAKYUSHU (ANP) - Olympisch meerkampkampioen Daiki Hashimoto uit Japan heeft woensdag in eigen land bij de wereldkampioenschappen turnen de hoofdrol voor zich opgeëist. Hashimoto behaalde liefst vijf finales: in de meerkamp, op vloer, voltige, brug en rekstok.

In de meerkamp en aan rekstok, de nummers waarop hij afgelopen zomer olympisch kampioen werd, plaatste hij zich als eerste voor de finale. In de meerkamp was hij met 88,040 de sterkste turner in de kwalificaties, aan rek turnde hij naar 14,633 punten.

Carlos Edriel Yulo uit de Filipijnen, de wereldkampioen van 2019 op vloer, plaatste zich als eerste voor de eindstrijd op dat toestel (15,166). Yulo was ook de beste op brug (15,566). Op sprong gaat Nazar Chepurnyi uit Oekraïne als eerste door (14,833).

Nederlandse turners

De Nederlandse turners slaagden er niet in om finaleplaatsen te bemachtigen. Debutant Loran de Munck kwam uiteindelijk nog het dichtst in de buurt met een elfde plaats op het toestel voltige (14,566 punten). Daarmee is hij reserve voor de finale waarin de beste acht turners zaterdag mogen aantreden.

WK-debutant Jermain Grunberg kwam in Kitakyushu door vallen op ringen, rekstok en voltige niet verder dan een meerkamptotaal van 74,965 punten. Daarmee eindigde hij uiteindelijk op plek 38 in het klassement. De beste 24 turners (met een maximum van twee per land) turnen de finale.

Frank Rijken kwam na gedegen oefeningen op brug (14,133) en voltige (13,966) niet in de buurt van finaleplaatsen en eindigde op respectievelijk de 33e en 17e plaats.

Schmidt

Meerkamper Casimir Schmidt moest zich vanwege een enkel- en schouderblessure terugtrekken.

Eerder deze week wisten turnsters Naomi Visser en Elze Geurts zich wel te plaatsen voor een finale bij de WK. Visser treedt donderdag aan in de meerkampfinale, Geurts komt zaterdag in actie in de finale op sprong.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

29 minuten geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

3 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

4 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

4 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

6 uur geleden