Vijf dopinggevallen bij 4770 dopingcontroles op Spelen Parijs
PARIJS (ANP) - Op de Olympische Spelen van Parijs zijn vijf sporters positief getest bij een dopingcontrole, één minder dan op de Spelen van Tokio in 2021. Dat meldt het internationale testagentschap ITA, dat tijdens de Spelen verantwoordelijk was voor het antidopingprogramma.
De ITA meldt in een persbulletin dat het in de periode tussen de opening van het olympisch dorp medio juli en de sluitingsceremonie op 11 augustus 4154 sporters uit tweehonderd landen heeft getest. Dat is ongeveer 39 procent van alle deelnemers. "Meer sporters dan ooit zijn in Parijs gecontroleerd", aldus ITA. In totaal zijn tijdens de Spelen 6130 monsters (urine en bloed) verzameld.
Bij de landen met de meeste deelnemers zijn ook de meeste dopingcontroles uitgevoerd, zoals de Verenigde Staten, Frankrijk, China, Australië en Groot-Brittannië. De sporten waarin atleten het meest zijn getest zijn atletiek, zwemmen, wielrennen, roeien en worstelen.
Bij de vijf dopinggevallen zijn geen Nederlandse sporters.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
7 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
8 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
11 uur geleden