Vijf dopinggevallen bij 4770 dopingcontroles op Spelen Parijs
PARIJS (ANP) - Op de Olympische Spelen van Parijs zijn vijf sporters positief getest bij een dopingcontrole, één minder dan op de Spelen van Tokio in 2021. Dat meldt het internationale testagentschap ITA, dat tijdens de Spelen verantwoordelijk was voor het antidopingprogramma.
De ITA meldt in een persbulletin dat het in de periode tussen de opening van het olympisch dorp medio juli en de sluitingsceremonie op 11 augustus 4154 sporters uit tweehonderd landen heeft getest. Dat is ongeveer 39 procent van alle deelnemers. "Meer sporters dan ooit zijn in Parijs gecontroleerd", aldus ITA. In totaal zijn tijdens de Spelen 6130 monsters (urine en bloed) verzameld.
Bij de landen met de meeste deelnemers zijn ook de meeste dopingcontroles uitgevoerd, zoals de Verenigde Staten, Frankrijk, China, Australië en Groot-Brittannië. De sporten waarin atleten het meest zijn getest zijn atletiek, zwemmen, wielrennen, roeien en worstelen.
Bij de vijf dopinggevallen zijn geen Nederlandse sporters.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
13 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
13 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
18 uur geleden