Vijf doden en 17 soldaten vermist na aardverschuiving in Vietnam
HANOI (ANP/RTR/AFP) - Vijf soldaten zijn zondag om het leven gekomen en nog eens zeventien worden er vermist na een aardverschuiving bij een kazerne in de Vietnamese provincie Quang Tri.
Vietnam wordt de afgelopen dagen geplaagd door hevige regenval die grondverschuivingen en modderstromen veroorzaakt. Tot dusver kwamen daarbij 64 mensen om het leven en de komende dagen wordt nog meer regen verwacht.
Enkele dagen eerder werd de Vietnamese krijgsmacht al getroffen door een aardverschuiving bij een basis in de provincie Thua Thien Hue. Daar kwamen toen dertien mensen om het leven, voor het merendeel soldaten. "We hadden weer een slapeloze nacht", zei een geëmotioneerde plaatsvervangend defensieminister, Phan Van Giang, zondag tegen de media.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
7 uur geleden