
Vijf doden en 10 gewonden na botsing truck en trein in Hongarije
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Ten minste vijf mensen zijn omgekomen en meer dan tien gewond geraakt nadat een pick-uptruck dinsdagmorgen tegen een trein botste in het zuiden van Hongarije. Volgens de politie is een van de treinwagons ontspoord. Het ongeluk gebeurde op een overweg in Mindszent, nabij de Hongaars-Servische grens.
Volgens een politiewoordvoerder zaten de vijf omgekomen slachtoffers in de truck. Zowel in de trein als in de vrachtwagen, die geregistreerd staat in Hongarije en lokale werknemers vervoerde, vielen diverse gewonden. Volgens de Hongaarse spoorwegen was de trein op weg van Kiskunfelegyhaa naar Hodmezvosarhely en zaten er 22 passagiers in de ontspoorde wagon. Tien treinreizigers raakten gewond, van wie twee ernstig.
Volgens berichten in Hongaarse media zou de truck de rode waarschuwingslichten hebben genegeerd en het spoor zijn opgereden.
Meer uit Buitenland
CAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nog enkele "problemen" moeten worden opgelost voordat de EU-lidstaten akkoord gaan met de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. De Poolse minister van Financiën Andrzej Domański is echter optimistisch dat de lidstaten hiermee gaan instemmen. "Hopelijk wordt er in mei een besluit genomen", zei hij na afloop van een vergadering van EU-ministers van Financiën.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag of donderdag een ontmoeting met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan in Ankara. Zelensky reist deze week naar Turkije af voor mogelijk vredesoverleg met Rusland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten staan open voor het compromisvoorstel om een deel van het hogere defensiebudget dat ze van NAVO-landen eisen te besteden aan bijvoorbeeld infrastructuur en cyberveiligheid. De nieuwe afspraken die op de top in Den Haag moeten worden gemaakt gaan "zeker over meer dan alleen raketten, tanks en houwitsers", zei de Amerikaanse NAVO-ambassadeur dinsdag.
2 uur geleden