
Vijf bekeuringen voor spelen op sportvelden Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - In Nijmegen zijn zondagmiddag vijf bekeuringen uitgedeeld aan mensen die zich ondanks een verbod toch op sportvelden in de gemeente bevonden. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen zei zondagmorgen al dat er bekeurd zou worden, omdat er volgens hem lang genoeg is gewaarschuwd dat niemand op de sportvelden mag komen. Die zijn al een week afgesloten vanwege de coronacrisis en dus verboden terrein.
Bruls, tevens voorzitter van de veiligheidsregio Gelderland-Zuid, overweegt ook ernstig een samenscholingsverbod in te stellen voor bepaalde gebieden waar het echt te druk is. Hij neemt daar maandag een besluit over.
De gemeente sluit zondagavond ook alle zogenoemde Cruyff Courts. Dat zijn kleine sportveldjes in de wijken waar jongeren een balletje kunnen trappen. Maar volgens Bruls is gebleken dat gebruikers van de veldjes zich ondanks de vele waarschuwingen niet aan de voorgeschreven 1,5 meter afstand tot elkaar houden. Wie de komende tijd toch op zo'n terrein wordt betrapt krijgt een bekeuring, aldus de gemeente.
Medewerkers van de veiligheidsregio hebben zondag ook bezoekers van supermarkten, bouwmarkten en andere winkels dringend aangesproken op het feit dat ze te weinig afstand van elkaar bewaren.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De pro-Palestijnse groep die in Katwijk protesteerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door de politie het dorp uitgeleid. Het ging om ongeveer vijftien tot twintig mensen. Zij werden door tegendemonstranten die op het protest waren afgekomen uitgejoeld en kregen leuzen te horen als "oprotten naar je eigen land".
3 uur geledenKATWIJK (ANP) - Een groep mensen die in Katwijk demonstreerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door een andere groep belaagd, meldt Omroep West. De politie heeft daarop ingegrepen en de burgemeester heeft een noodbevel afgekondigd. Ook is er met stenen en bierflessen naar de politie gegooid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het absurdistische programma Jiskefet krijgt dit jaar de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd woensdagavond bekendgemaakt door de organisatie achter de televisieprijs. In talkshow Eva werden ook de drie genomineerden bekendgemaakt voor de Zilveren Nipkowschijf, de oudste en meest gezaghebbende televisieprijs van Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om natuurbranden snel te kunnen opsporen, voert de brandweer in een aantal regio's surveillances uit vanuit de lucht. Dat zegt Edwin Kok, coördinator van de Taskforce Natuurbranden bij Brandweer Nederland. Ook staat er sinds dinsdag een blushelikopter klaar bij Defensie, zodat die sneller inzetbaar is bij een natuurbrand.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige vrouw die op 1 februari dood werd gevonden in een woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West, had ruim veertig snij- en steekwonden. Haar partner, de 32-jarige Khalid A., heeft bekend dat hij deze heeft toegebracht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheidsmaatregelen op defensielocaties worden aangescherpt wegens een toegenomen dreiging, meldt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). De zogeheten 'alert state' wordt verhoogd van het eerste naar het tweede niveau, van de zes.
8 uur geleden