Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijf Arnhemmers gearresteerd voor gooien van vuurwerk bij RKC

Vijf Arnhemmers gearresteerd voor gooien van vuurwerk bij RKC

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft vijf Arnhemmers aangehouden voor het gooien van vuurwerk tijdens het duel van RKC Waalwijk met Almere City. De wedstrijd moest zaterdag even worden stilgelegd maar werd snel weer hervat.

Drie Arnhemmers werden volgens de politie van Waalwijk direct na het incident aangehouden. In hun auto werd vuurwerk gevonden. Twee andere mogelijke supporters van Vitesse werden later gearresteerd. Ook zij hadden vuurwerk bij zich.

Vrijdag werd Jong PSV - Jong AZ ook onderbroken na vuurwerk op het veld, tot twee keer toe. Supporters van Vitesse eisten die actie op. Zij plaatsten op sociale media spandoeken met de boodschap 'KNVB dit is pas het begin' en 'wij geen voetbal, jullie geen voetbal, KNVB maffia'. PSV gaat aangifte doen tegen de gooiers van het vuurwerk, meldde een woordvoerder van de club.

Proflicentie ingetrokken

Supporters van Vitesse zijn boos omdat hun club niet meer in het betaalde voetbal mag uitkomen. Ze vinden dat de KNVB onvoldoende meewerkt aan de toekomstplannen van de club uit Arnhem. De voetbalbond heeft begrip voor de emoties bij fans van Vitesse. "Maar kennelijk is er verwarring over wie welke verantwoordelijkheden heeft", meldde de voetbalbond vrijdag op de eigen site. "Clubs zijn altijd zelf verantwoordelijk voor de eigen bedrijfsvoering en hun plannen."

Vitesse legt zich er niet bij neer dat de KNVB de proflicentie heeft ingetrokken. De club stapte drie weken geleden vergeefs naar de voorzieningenrechter in Utrecht om de proflicentie terug te krijgen. Die was de club afgenomen omdat de KNVB vindt dat Vitesse het licentiesysteem jarenlang heeft omzeild en ondermijnd. De rechter in Utrecht gaf de KNVB op 8 augustus gelijk. Vitesse gaat maandag in Arnhem in beroep tegen die beslissing. Fans van Vitesse roepen elkaar op naar de rechtbank in Arnhem te komen.

Meer uit Voetbal

Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

4 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

5 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

8 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

10 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

12 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

12 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

13 uur geleden