Vijf afscheidsconcerten Golden Earring, binnen uur uitverkocht
ROTTERDAM (ANP) - Golden Earring houdt niet een, maar vijf afscheidsoptredens. De kaartverkoop voor de concerten in Ahoy in Rotterdam startte donderdag om 10.00 uur. Volgens de organisatoren stonden er bijna 80.000 mensen in de wachtrij om een ticket te kopen, en daardoor waren alle toegangskaartjes binnen een uur verkocht. Er worden geen shows meer toegevoegd aan het afscheid van de band.
Zanger Barry Hay, drummer Cesar Zuiderwijk en bassist Rinus Gerritsen van de Haagse rockband hadden dinsdag aangekondigd dat ze op 30 januari volgend jaar een afscheidsconcert geven. Vanwege de belangstelling is donderdag bekendgemaakt dat de leden ook op 26, 27, 28 en 29 januari optreden. Van elk verkocht kaartje gaat 5 euro naar onderzoek naar en behandeling van ALS.
Golden Earring stopte in 2021 noodgedwongen toen bekend werd dat gitarist George Kooymans de progressieve en ongeneeslijke zenuwziekte ALS heeft. Kooymans zal niet zelf optreden, maar is wel mede-initiatiefnemer van het concert. Hun laatste show gaven ze in 2019.
Veel Nederlandse artiesten, onder wie DI-RECT, Maan, Danny Vera en Acda en de Munnik, treden op tijdens One Last Night, zoals het evenement heet. Hay, Zuiderwijk en Gerritsen spelen mee met de aanwezige artiesten.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.
5 uur geleden