
Vijf aanhoudingen na twee steekincidenten in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Vijf personen zijn aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij twee steekincidenten in Dordrecht in de nacht van vrijdag op zaterdag. Volgens de politie raakten eveneens vijf mensen gewond, van wie er vier naar het ziekenhuis zijn overgebracht. Ze sluit meer aanhoudingen niet uit.
De incidenten aan de Dr. L.L. Zamenhoflaan en op het Koningspleinhof hebben volgens de politie met elkaar te maken, maar het is nog onduidelijk wat de aanleiding is. De politie heeft twee steekwapens en twee voertuigen in beslag genomen voor onderzoek.
Volgens een politiewoordvoerster begon het incident rond 01.00 uur op de Dr. L. L. Zamenhoflaan en verplaatste het geweld zich kort erna naar het Koningspleinhof. Enkele betrokkenen zouden zich recalcitrant hebben gedragen en ze waren onder invloed.
De aangehouden personen komen uit Alblasserdam, Dordrecht, Papendrecht en Hendrik Ido Ambacht. Onder de gearresteerden zijn ook twee van de gewonden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ruim driehonderd mensen hebben donderdagavond in de Hollandsche Schouwburg in Amsterdam de Holocaust herdacht. Ze deden dat op Jom Hasjoa, de dag waarop joden over de hele wereld de slachtoffers van de naziterreur herdenken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadsbestuur stelt 25 miljoen euro beschikbaar om te investeren in de toekomst van Joods leven in de stad. Dat maakt de gemeente bekend, na een toespraak van burgemeester Femke Halsema donderdagavond in de Hollandsche Schouwburg tijdens Jom Hasjoa, de jaarlijkse herdenking van de Holocaust.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema heeft excuses aangeboden voor de rol van de gemeente Amsterdam bij de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat deed ze donderdagavond in de Hollandsche Schouwburg tijdens Jom Hasjoa, de jaarlijkse herdenking van de Holocaust.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaat mensen niet meer voor één nacht verplaatsen naar een opvangplek zodra het te vol is bij het aanmeldterrein in Ter Apel. Deze noodnachtopvang, hoofdzakelijk in gemeenten rondom de Groningse plaats, bood vaak aan zo'n tweehonderd mensen een bed. De opvangmogelijkheid verdwijnt per 15 mei, aldus het COA.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Raad van Discipline Amsterdam heeft donderdag het verzoek van de Amsterdamse deken toegewezen om Vito Shukrula te schorsen als advocaat. De schorsing gaat onmiddellijk in en duurt voor onbepaalde tijd, meldt de Amsterdamse Orde van Advocaten.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten en docenten op universiteiten en hogescholen zijn van plan op 10 juni weer een landelijke actiedag te houden tegen bezuinigingen die het kabinet doorvoert. De Algemene Onderwijsbond (AOb) heeft die datum donderdag aangekondigd, op de twaalfde en laatste dag van een estafettestaking in studentensteden. De vorm van het protest en de locatie zijn nog niet bekend.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - Veel studentes op universiteiten worden daar slachtoffer van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Zo'n 52 procent van hen zegt dat in de afgelopen twaalf maanden te hebben meegemaakt. Het gaat niet alleen om fysiek geweld, maar ook om bijvoorbeeld vieze opmerkingen. Sommigen zijn online lastiggevallen.
13 uur geleden